Magazin

Corona virüs Comic Con Festivali’ni de engellediDünyanın en büyük çizgi film festivallerinden olan San Diego Comic Con ile Washington Comic Con etkinlikleri corona virüs salgını nedeniyle iptal edildi. Sayıları geçmiş yıllara göre çok az olan çizgi kahraman hayranları kostümlü gösterilerini corona’ya rağmen sergilerken, sık sık dezenfektanlarla ellerini temizledi.

 

1970’ten beri Washington ve San Diego’da düzenlenen Comic Con etkinliği de corona virüs salgınından nasibini aldı. Japonya’daki Comiket’ten sonra dünyanın en büyük ikinci çizgi film festivali San Diego Comic Con 2020 etkinliği ağustosa ertelendi.

Geçen yıl 98 bin kişinin katıldığı Washington Comic Con etkinliğinde de her yıl çizgi ve Hollywood film karakterleinin hayranları, kahramanların kostümleriyle etkinliklerde boy gösteriyordu. Bu yıl da geleneği bozmak istemeyen bazı hayranlar, renkli kostümleriyle Washington State Kongre Merkezi önünde ve içinde yerlerini aldı.  Ancak sayıları geçen yıllara göre oldukça azdı.

 

Kendilerine “cosplayer” denilen kostümlü hayranlar, corona virüs etkisiyle sık sık el dezenfektanları kullandı.

Comic Con etkinliğinin en önemli özelliği kostümlü gösterinin yanı sıra yeni çıkacak olan filmler, diziler ve oyunlar hakkında bilgi vermesi. Yapımların çıkış tarihleri, oyuncuları veya hayranların merak ettiği diğer tüm önemli şeyler Comic Con’da açıklanıyor.
Başa dön tuşu