Çocuklara Benzersiz Bir Oyun Deneyimi Sunmayı Amaçlayan LEGO House Kapılarını Açtı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Yaşam

Çocuklara Benzersiz Bir Oyun Deneyimi Sunmayı Amaçlayan LEGO House Kapılarını Açtı

Merakla beklenen LEGO House (Lego Evi), dört yıl süren yapım aşamasının sonunda geçtiğimiz günlerde markanın doğum yeri olan Danimarka, Billund’da kapılarını açtı. Bina, içindeki farklı yaratıcı öğrenme alanlarını temsil eden renkli teraslarla kaplı 21 büyük beyaz bloktan oluşuyor.

İçinde üç restoran bir de mağaza barındıran LEGO House yaratıcılığınızı ateşleyecek inanılmaz LEGO modelleri ve alanlarıyla dolu. Mekanın en önemli ve merkezi parçalarından biri, şimdiye dek yapılan en karmaşık LEGO modellerinden biri olan 15 metre uzunluğundaki Yaratıcılık Ağacı. 6 milyondan fazla parçanın kullanıldığı Yaratıcılık Ağacı‘nın tamamlanması için 24,000 saatten fazla çalışılmış. Ağaç, sembolik bir biçimde gelecekteki büyümeyi işaret eden tomurcuklanan dallarıyla markanın kendisini temsil ediyor.

Bir başka odadaysa 2 milyon parçayla inşa edilen dev bir şelale göze çarpıyor. 29 haftada tamamlanan bu modelin yanı sıra rengarenk dev dinazorlar binanın en gözde modelleri arasında yer alıyor.

“Uzun zamandır hayalini kurduğum LEGO House ile yaratıcılığı ve oyun yoluyla öğrenmenin gücünü kutlamak istiyoruz,” diyor LEGO’nun üçüncü jenerasyon sahiplerinden Kjeld Kirk Kristiansen. “Oyun oynadıklarında çocuklar yaratıcılık, iş birliği ve problem çözme gibi hayatta ihtiyaç duydukları becerileri öğrenirler.”

 

Yaratıcılık Ağacı
Yeşil Bölge, Dünya Kaşifi
Kırmızı Bölge, Şelale
Sarı Bölge, Çiçek Sanatçısı
Teraslar
Mini Şef aile restoranındaki robotlar.
Başyapıt Galerisi
Kırmızı Bölge, Şelale
Sarı Bölge, Çiçek Sanatçısı
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar