Çocuklar için Soytarılar Okulu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Magazin

Çocuklar için Soytarılar Okulu

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun Friedrich Karl Waechter’in yazdığı, Hatice Tezcan’ın yönettiği Limasol Sosyal Sorumluluk Co. işbirliğiyle hazırlanan “Soytarılar Okulu” çocuk oyunu Kasım ayında her Cuma Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Salonu’nda saat 10.30 da küçük seyircilerle buluşmaya başlıyor.

 4 Kasım Cuma günü başlayacak olan “Soytarılar Okulu” çocuk oyunu okullara yapılan organizelerle tüm öğrencilere ulaşmayı hedefliyor.

“Soytarılar Okulu”, otorite ve disiplin düşkünü öğretmen Dr. Sinir ile haylaz öğrencileri Gülücük, Çimdik, Kuşkonmaz ve Kartopu’nun çok renkli ve macera dolu derslerini anlatıyor. Bu sınıfta her ders oyunla dolu bir curcunaya dönüşüyor. Acaba haylaz öğrenciler derslerinde başarı gösterip mezun olabilecekler mi?


Büyükler için “Ev” oyunu hem Güney’de hem de Mağusa’da sahneleniyor…

   Aliye Ummanel’in yazıp yönettiği “Ev” oyunu Adana Turnesi’nden sonra seyirciden almış olduğu beğeniyle doludizgin devam ediyor. 22-23 Kasım tarihlerinde Güney’de THOC Tiyatrosu’nda sahenlenecek oyun  28-29 Kasım tarihlerinde Mağusa Rauf Raif Denktaş Kültür Sarayı’nda sahnelenecek.

Oyun; toplumun bugün ve yakın tarihinin hala hesaplaşmakta olduğu göç, savaş ve mülkiyet sorunu gibi temaları içeriyor. Beş kadın karakter etrafında, kadının bu kavramlarla ilişkisini ele alıyor. ‘Ev’in bir mülkiyet nesnesi olmaktan öte önemi ve anlamı üzerinde duruyor.

tiyatro-1 tiyatro-8

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar