Çocuğa cinsel istismar suçundan bir kişi tutuklandı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Aralık 1, 2023
KıbrısManşet

Çocuğa cinsel istismar suçundan bir kişi tutuklandı

Girne'de meydana gelen çocuğun cinsel istismarı suçu ile ilgili olarak tutuklanan zanlı E.S. mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Girne’de gerçekleşen olayda çocuğa cinsel istismar suçundan bir kişi tutuklandı.

 

Girne’de meydana gelen çocuğun cinsel istismarı suçu ile ilgili olarak tutuklanan zanlı E.S. mahkeme huzuruna çıkarıldı.


Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Naşit Akmansel olayla ilgili bulguları aktardı. Akmansel huzurda bulunan zanlı E. S.’nin 2023 yılı Nisan ve eylül ayları içerisinde Girne’de meydana gelen 16 yaşından küçük çocuğun cinsel istismarı meselesi ile ilgili olarak yapılan şikâyet üzerine tutuklandığını söyledi. Polis zanlının 2023 yılı Nisan ve Eylül ayları içerisinde Girne’de, huzurunuzda bulunan zanlı Alsancak’taki çocuk ile 1800 TL karşılığında cinsel ilişkiye girmek suretiyle 16 yaşından küçük çocuğun cinsel istismarı suçuna methaldar olduğunu belirtti.

Polis memuru Akmansel olayın polisin bilgisine 29 Eylül 2023 tarihinde geldiğini ve zanlı E.S.’nin aynı gün mahkeme emri gereği tutuklandığını söyledi. Mesele ile ilgili olarak zanlının gönüllü ifade verdiğini belirten polis memuru Naşit Akmansel, ifadesinde çocuğun yaşını bilmediğini ve böyle bir olay yaşadığını itiraf ettiğini mahkemeye aktardı.

Polis mesele ile ilgili olarak zanlının vermiş olduğu gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin devam ettiğini müştekinin sosyal hizmetler görevlileri yardımı ile ifadesinin alınacağını belirterek soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için ilk etapta zanlının 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Tepki göster
Bayıldım
1
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
2
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar