Cimnastik Federasyonu’ndan salon açılımı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Şubat 23, 2024
Spor

Cimnastik Federasyonu’ndan salon açılımı

Cimnastik Federasyonu’ndan salon açılımı

KKTC Cimnastik Federasyonu kısıtlı imkânlarına rağmen faaliyetlerini ve yatırımlarını yoğun şekilde sürdürüyor.

Bölgelere salon kazandırmak için boş ambar ve depo gibi kullanılmayan binaları cimnastik salonuna dönüştürmeyi hedefleyen KKTC Cimnastik Federasyonu böylelikle bölgelerde ve köylerde çocukların daha da ileriye gitmesini hedefliyor.


Devletten ve belediyelerden, federasyona bölgelerindeki boş kamu binalarını kazandırılmasını isteyen KKTC Cimnastik Federasyonu bu konuda bir açıklama yayınladı. KKTC Cimnastik Federasyonu’nun açıklaması şöyle:

“KKTC Cimnastik Federasyonu’nun, Metgin Ltd desteği ile 2 Aralık Cumartesi günü düzenleyeceği Artistik Cimnastik Kız Erkek KKTC şampiyonası için Pazar demeden Mağusa ve Akdoğan köylerinden gelen çocuklar müsabakalara, Dr. Fazıl Küçük Cimnastik salonunda hazırlandılar.

Çocukların Lefkoşa’ya gelmek zorunda olmaları bölgelerindeki salonların yetersiz olmasından ya da salon olmamasından kaynaklanmaktadır. Bölgelerimizdeki salonların altyapı ve alan olarak yetersiz olması çocuklarımızın daha da ileriye gitmesini engellemektedir.

Bu sorun aşılması için Mağusa’da mülkiyeti Devlet Emlak Dairesinde olan, Ulaştırma Bakanlığına ait deponun federasyonumuza verilmesi için 2021 yılından bugüne kadar uğraşmaktayız. İlgili yerin federasyonumuza verilerek cimnastik salonuna dönüştürmek istiyoruz.

Nasıl ki Akçay’daki depoyu Akçay Muhtarlığı ile birlikte mükemmel bir cimnastik salonuna dönüştürüyoruz. Mağusa’mızdaki salonu da hep birlikte çocuklarımıza spor yapma amaçlı kazandırabiliriz. Bu konuda Ulaştırma Bakanımız Erhan Arıklı’nın desteğine ihtiyacımız bulunmaktadır.

Akdoğan köyümüz için ise Mesarya Belediye başkanımız Ahmet Latif ile bu sorunu gidermek için görüşme yapacağız.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar