Spor

Cihangir testten geçiyor


 Balıkesir Sentetik Sahası’nda teknik direktör Mehmet Ali Özgürgün ve yardımcısı Uğur Çorba nezaretinde dün yapılan dayanıklılık testinde 19 futbolcu, polar saat ile slalom şeklinde yarım sahada toplu istasyon çalışması gerçekleştirdi

Tecrübeli teknik adam Havadis’e yaptığı açıklamada, “Futbolculara uyguladığımız bu testlerle oyuncuların dayanıklılık düzeylerini belirleyerek, antrenman programlarımızı bu doğrultuda hazırlayacağız” dediÖzgürgün transfer konusunda ise ilk etapta bu sezon kalecileri Türkkan’ın, Küçük Kaymaklı’ya, forvet oyuncuları Halil Turan’ın da Yenicami’ye transfer olmasının ardından, önceliklerini bu iki mevkide kullanacaklarını açıkladı

Okan KARADEMİR

Süper Lig ekiplerinden Cihangir’de yeni sezon hazırlıkları öncesinde futbolcular dayanıklılık testinden geçiyor.
Resmi sezon açılışını henüz yapmayan Cihangir’de futbolcular, teknik direktör Mehmet Ali Özgürgün ve yardımcısı Uğur Çorba nezaretindeki çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta sonu salonda çalışan takım, dün de Balıkesir Sentetik Sahası’nda bir dizi dayanıklılık testinden geçti.
Testin amacı ve kapsamı hakkında Havadis’e konuşan Teknik Direktör Mehmet Ali Özgürgün, transfer ve kamp hakkında da açıklamalarda bulundu.
Tecrübeli teknik adam, uygulanan testlerle oyuncuların dayanıklılık düzeylerini belirlediklerini, antrenman programını ise bu testler doğrultusunda düzenleyeceklerini belirtti.
Mehmet Ali Özgürgün dün gerçekleştirilen test öncesinde ise oyuncularına kısa bir konuşma yaptı, konuşmanın ardından teste katılan 19 futbolcu polar saat ile slalom şeklinde yarım sahada toplu istasyon çalışması gerçekleştirdi.

Celal ameliyat olacak
Cihangir’e Hamitköy’den transfer edilen Celal Habeşoğlu sağlık sorunları nedeniyle testte yer alamadı.
Faranjit olan oyuncu bu hafta içinde bademcik ameliyatı geçirecek ve yaklaşık 15 gün sonra yeni takımı ile çalışmalara başlayacak.
Bu arada, Hamitköy’den alınan yeni transferlerden, defans oyuncusu Nazım dünkü testte yer aldı.

Transferde öncelik kaleci ve forvet
Özgürgün, transfer konusunda ise ilk etapta iki yerli ve iki yabancı oyuncu alınacağı haberini verdi.
Cihangir transferde, bu sezon kalecileri Türkkan’ın Küçük Kaymaklı’ya, forvet oyuncuları Halil Turan’ın da Yenicami’ye transfer olmasının ardından, önceliğini bu iki mevkide kullanacak.
Yabancı ve yerli transfer konusunda görüştükleri oyuncular olduğunu söyleyen Teknik Direktör Özgürgün, henüz sonuçlanan bir görüşme olmadığını ancak en kısa sürede bu transferlerin gerçekleştirileceğini kaydetti.

Resmi sezon açılışı 31 Temmuz’da
Süper Lig’in istikrarlı takımlarından Cihangir’de 2013-2014 futbol sezonu resmi açılışı 31 Temmuz Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Sezon açılışı şu an bakımda olan Cihangir Stadı’nda yapılacak.

Kamp Ağustos’ta
Teknik direktör Mehmet Ali Özgürgün, resmi sezon açılışını yaptıktan sonra 20 günlük ilk etaptan oluşan hazırlıklarını ülkemizde gerçekleştireceklerini ve 20 Ağustos’ta da ikinci etap çalışmaları için yurt dışında kamp yapacaklarını söyledi.

Genel kurul seçimden sonra
Yeni sezon hazırlık çalışmaları devam eden Cihangir’de genel kurul hazırlıkları da sürüyor.
Lacivert-kırmızılılarda başkanlık seçiminin de olacağı genel kurul, 28 Temmuz erken genel seçimlerinin ardından gerçekleştirilecek.

***

***

Fotoğraflar: Mustafa ŞENALBaşa dön tuşu