Kıbrıs

China Bazaar çevreye yatırım yapıyor
China Bazaar, bir buçuk ay önce başlattı refüj temizliği çalışmalarını peyzaj düzeniyle birlikte sürdürüyor

Haspolat Sanayi Bölgesi’ndeki döner kavşaktan başlayan refüj temizliği çalışmaları devam ediyor. China Bazaar tarafından bir buçuk ay önce başlatılan çalışma sadece temizlikle kalmayacak, peyzaj da yapılacak.
Önlerindeki en büyük engelin hava sıcaklığı olduğunu söyleyen China Bazaar Direktörü Mazhar Iqbal Choudhry, “Sıcaklar nedeniyle tam gün çalışamıyoruz. Ancak Haspolat Sanayi Bölgesi’ndeki döner kavşaktan, Lefkoşa Sanayi Bölgesi’ndeki döner kavşağa kadar olan refüj çalışmalarımız Aralık’2016 ayına kadar tamamlanacak” dedi.Refüjlerde çalışmaların temizlik, otların toplanıp, ağaçların budanması ve yeşillendirme olmak üzere üç kategoride olacağını belirten China Bazaar Direktörü Mazhar Iqbal Choudhry, “Bu çalışmalar bizlere 150 bin TL’ye mal olacak. Ancak ülkemize Ercan Havaalanı’ndan giren turistlerin Başkent Lefkoşa’ya girerken karşılaşacakları ilk görüntü, çok güzel olacak. Refüjlerde canlı çiçek ve ağaçlar olacak” şeklinde konuştu.China bazaar (5)sss

Güzel, yeşil ve aydınlık refüj müjdeleyen China Bazaar Direktörü Mazhar Iqbal Choudhry, Kıbrıs Türk halkına ortaya çıkacak bu güzellikleri koruma çağrısı yaptı. “Refüjleri temizlemek, çiçekleri ekmek ve ışıklandırmak kolaydır. Asıl önemli olan sadece bu refüjlere değil, ülkemizdeki tüm refüjlere çöp atmamak, buraları temiz tutmaktır” dedi ve Kıbrıs Türk halkının bu kültüre sahip olduğuna olan inancını vurguladı.

 

Başa dön tuşu