Ceylangüden itiraf etti - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Nisan 16, 2024
Kıbrıs

Ceylangüden itiraf etti

Ceylangüden itiraf etti

BİRİ POLİS MEMURU… Alayköy Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Namık Ceylangüden ve iş birlikçileri olduğu belirtilen Mehmet Önal, Halil İpek, İbrahim Güney ve İsmail Güney isimli kişiler, sahte evrak düzenleyip sigortadan para temin ettiği gerekçesi ile tutuklandı. Zanlılar 3 gün poliste tutuklu kalacak

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Alayköy Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Namık Ceylangüden ve Mehmet Önal, Halil İpek, İbrahim Güney ve İsmail Güney isimli 4 kişi, “sahte belge düzenleyerek” araçları kaza yapmış gibi gösterip sigortadan para temin ettiği gerekçesi ile gözaltına alındı.
Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç huzuruna çıkarılan 5 zanlı aleyhinde 3 gün tutukluluk temin edildi.


Ceylangüden suçunu kabul etti
Konu ile ilgili soruşturmayı yürüten polis çavuşu Osman Ulman, mahkemede, zanlı Namık Ceylangüden’in 10 Mart 2013 tarihinde sabah saat 05.40 sıralarında Lefkoşa Yılmazköy kavşağında bir kaza meydana geldiği yönündeki ihbarı değerlendirerek olay yerine yalnız gittiğini ve EA 828 plakalı araç ile LY 360 plakalı araçların kaza yapıp konu ile ilgili gerekli işlemleri yaptıktan sonra araçları rapor edip sahte davranışla para temin ettiğini kaydetti.
Ulman, zanlı Namık Ceylangüden ve zanlı İbrahim Güney’in iş birliği içinde olduklarını tespit ettiklerini açıkladı.
Zanlı İbrahim Güney’in zanlı Namık Ceylangüden’e para elde etmek için ilgili araçların evraklarını verdiğini söyleyen polis çavuşu Ulman, yapılan soruşturmada söz konusu kaza olayının gerçekte yaşanmadığını tespit ettiklerini söyledi.
Meselenin tahkikat memuru Osman Ulman, zanlı Namık Ceylangüden’in gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini ve Mehmet Önal, Halil İpek, İbrahim Güney ve İsmail Güney isimli zanlılarla da iş birliği içinde olduğunu söyledi.

Benzer olaylarla bağlantıları araştırılıyor
Polis çavuşu Osman Ulman, bölgede benzer birçok olayın olduğunu ve zanlıların benzer olaylar ile bağlantısının araştırılacağını açıkladı.
Mahkeme, zanlıların 3 gün daha soruşturma maksatlı poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
1
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar