FutbolSpor

Çetinkaya’dan Kaymaklı’ya destek


Disiplin Kurulu’nun Küçük Kaymaklı’ya verdiği 1 puan silme cezasına Çetinkaya başkanı da tepki gösterdi

KAYMAKLI TAHKİME GİDECEK: Küçük Kaymaklı kulüp Başkanı Akay Aşina verilen cezanın haksızlık olduğunu ve -1 puan cezası için tahkime başvurarak itiraz edeceklerini söyledi. Çetinkaya Başkanı Bülent Dizdarlı kararla ilgili yaptığı yorumda “Kurul, tüzüğe göre karar vermis olabilir ama bu tüzüğün o maddesinin saçma veya muradı aşan bir yorumlamaya sebep verdiğini söylememize engel değildir” dedi.

 

Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu tarafından 1 puan silinen Küçük Kaymaklı’ya verilen cezaya spor camiası tepki gösterdi. Küçük Kaymaklı, 3-2 galip geldiği Düzkaya maçında, U21 maç kadrosunda bulunan 4 futbolcuyu kadrosuna yazıp yedek kulübesinde oturtmuştu. Takımlar, ayni karşılaşmanın U21 maç kadrosunda bulunan en fazla 3 oyuncuyu A takım kadrosuna yazabiliyor. Kaymaklı, Düzkaya maçında U21 maçından 4 oyuncu yazdığı için Süper Lig Statüsünün 2nci madde 3’üncü paragrafına uymamış oldu ve KTFF Disiplin Talimatı’nın 40’ıncı maddesine aykırı davranıp kural hatası yaptığından -1 puan cezası almıştı.

Haberi duyan futbolseverler karara tepki gösterirken Süper Lig’in bir diğer temsilcisi ve Kaymaklı’nı ezeli rakibi Çetinkaya ise başkan Bülent Dizdarlı ile cezayı eleştirdi.

Çetinkaya Başkanı Bülent Dizdarlı kıbrıs objektif haber sitesine yaptığı yorumda şu ifadeleri kullandı:

“Kurul, tüzüğe göre karar vermis olabilir. Ama bu tüzüğün o maddesinin saçma veya muradı aşan bir yorumlamaya sebep verdiğini söylememize engel değildir. Dünyada futbol kulupleri genc oyuncular yetistirmek uğraşındayken, kulübeye fazla oyuncu koydu diye bir camiayi cezalandırmak düz yolda aracı geri geri sürmeye benzer. Aksine 3’ten az koysa cezalandırılması gerekirdi ve teşvik edilmelidir kulüpler. Genelde gençliğin, özelde ise Kaymaklı kulübünün yanında yer alıyoruz. Aşina baskan bu işin peşini bırakma.”

 

İşte o disiplin talimatı

KTFF talimat ve/veya düzenlemelerinde ve/veya statülerinde belirtilmiş zorunlu kriterlere uygun genç ve/veya 21 yaş-altı ve/veya ilgili talimatlarda düzenlenen kriterlerde futbolculara müsabaka isim listesinde ismi yazılan ve fiilen bulundurmayan ve/veya zorunlu sürelerde oynatmayan (kadrosunda yazılı olup oynatmayan ve/veya süreyi tamamlatmayan) kulüplere, her ihlal için -1 (eksi bir puan) puan kesilmesi veya düşürülmesi cezası uygulanır. Ancak 3 oyuncu değişikliğini yapmış ve süre dolmamışsa -1 (eksi bir puan) puan kesilmez.

 

Süper Lig statüsü

Aynı hafta ve/veya gün U21 Ligi’nde kadroda bulunan futbolculardan en fazla 3 tanesi A takım müsabaka isim listesine yazılıp forma giyebilir.

 

Kaymaklı tahkime gidiyor

Süper Lig’in yeşil-siyahlı takımı Küçük Kaymaklı verilen cezaya itiraz ederek tahkime başvurmaya hazırlanıyor. Kulüp başkanı Akay Aşina gazetemize yaptığı açıklamada, kararın haksızlık olduğunu, kendilerinin genç futbolcuları A takım kadrosuna yazıp sadece yedek kulübesinde oturttuklarını ve bu sebepten dolayı ceza almış olmalarının kabul edilemez olduğunu vurguladı. Aşina disiplin kurulu kararını tahkim kuruluna taşıyacaklarını söyledi.Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı