KıbrısManşet

Cesurer: Yakıt getiren gemi parasını alamadığı için ayrıldıEl-Sen eski başkanlarından Çağlayan Cesurer Teknecik’e yakıt getiren geminin parasını alamadığı için ayrıldığını iddia etti.

El-Sen eski başkanlarından Çağlayan Cesurer Teknecik’e yakıt getiren geminin parasını alamadığı için ayrıldığını iddia etti. Cesurer geminin dün öğle saatlerinde hava koşulları nedeni ile Teknecik Limanı’ndan ayrıldığını söyledi.
Cesurer’in açıklaması şöyle:

Dün akşam saatlerinde Teknecik elektrik santraline yakıt getiren gemi parasını alamadığı için yakıt transferini başlatmadı.
Öğle saatlerinde hava koşulları nedeni ile Teknecik Limanı’ndan ayrıldı. Siz halen daha AKSA’dan dolar kuru üzerinden elektrik alıp yarı fiyatına satmaya devam edin. Karanlık bir geleceğe son sürat ilerlemeye devam ediyoruz.Ekim’de 1.42’ye alınıp 0.98’e satılmış

AKSA’dan alınan elektriğin 1 kWs’i bugünkü merkez bankası dolar satış kuruna göre (1 dolar=12.823 TL), 1.90 TL. Kurumun satış fiyatı; 0.98 TL/kWs. Ekim ayında AKSA’dan alınan elektrik 1.42 TL/kWs fiyatla alınmıştı.

Başa dön tuşu