Ceren: Aşkta gözüm karadır

24 Eylül 2017 Pazar | 13:29
ceren

“Atçalı Kel Mehmet” filminde “Fatma” rolünü canlandıran Ceren Kaplakarslan bu yepyeni projeye ve aşka dair görüşlerini anlattı:

CESARET HER ŞEYİN ÖTESİNDE: Ceren aşkı “Ben aşkta cesaretli olunması gerektiğine inanıyorum. Aşık olduğum adamın parası, kariyeri umurumda değildir. Bana ne kadar saygı ve sevgi duyduğu önemli. Aşık olunca gözüm hiçbir şey görmez” şeklinde yorumluyor

Ülkemizde çok sayıda organizasyona hayat veren Atila Kaplakarslan’ın kızı Ceren Kaplakarslan’nın Gökhan Keser ile başrolünü paylaştığı “Atçalı Kel Mehmet” filmi önceki gün vizyona girdi. Yönetmenliğini Hakan Şahin’in, yapımcılığını ise üler Nalbantoğlu’nun yaptığı film Tarihimizden gerçek bir kahramanlık hikayesini konu alıyor ve Anadolu’nun unutulmaz halk kahramanları “Efeleri” anlatıyor.

ceren1

  1. Mahmut Dönemi’nde, zenginden alıp fakire vererek bölgesinde adaleti sağlamasıyla ün salmış “Atçalı Kel Mehmet”i Gökhan Keser, aşık olduğu ağa kızı Fatma’yı ise Ceren Kaplakarslan canlandırıyor. Ona efeliği öğreten ve baş efe olmasını sağlayan “Yusuf Efe” rolünde ise Cemal Hünal yer alıyor.

Projede oldukça iyi bir performans sergileyen Ceren gerek oyunculuk hakkındaki düşüncelerini gerekse hayata dair görüşlerini takipçileri için anlattı. İşte Ceren’in takipçileriyle paylaştıkları:

Sıkı bir oyunculuk eğitimi aldı

Filmin çekimleri için iki ay boyunca İzmir’de kalan genç oyuncu Ceren Kaplakarslan sıkı bir oyunculuk eğitiminden geçmiş. New York Film Akademisi’nde iki yıl oyunculuk eğitimi alan Ceren daha sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde de bir yıl tiyatro eğitimi de görmüş.

ceren2

Film için binicilik öğrendi

Sonrasında ise oyuncu koçu Ümit Çırak’tan birebir ders alan Kaplakarslan “Atçalı Kel Mekmet” filmindeki rolü için de Erdeniz Kurucan’la ayrıca oyunculuğunu yetiştirmiş. At binme deneyimi olmayan genç oyuncuya filmdeki atlı sahneler için ata binmeyi Cemal Hünal öğretmiş.

Rolünü dünya görüşüyle bağdaştırdı

Filmde aşkı için babasının katı kurallarına ve törelerin baskısına boyun eğmeyen cesaretli bir kızı oynadığını belirten Ceren Kaplakarslan “Bu filmde ne olduğum değil neyi oynadığıma odaklandım. Gerçek hayatımdaki aşkımı nasıl büyük bir cesaret ile yaşıyorsam filmde canlandırdığı ağa kızı “Fatma”yla da bunu yansıtmaya çalıştım. Rolüme gerçekmiş gibi odaklandım” dedi.

ceren3

Aşkta cesaret önemli

Kaplakarslan “Ben aşkta cesaretli olunması gerektiğine inanıyorum. Aşık olduğum adamın parası, kariyeri umurumda değildir. Bana ne kadar saygı ve sevgi duyduğu önemli. Bu duyguları yaşatan adama aşık olurum. Aşık olunca gözüm hiçbir şey görmez” dedi.