Diğer SporlarSpor

Cemal Direkci ve Umut Akçıl Türkiye milli takımında

 

13-22 Eylül 2018 tarihleri arasında 6. Avrupa Yamaçparaşüt şampiyonasına katılmak üzere KKTC Hava Sporları Federasyonu’nun milli sporcularından Cemal Direkci ve Umut Akçıl hem ülkemizi hem de Türkiye Milli takımını temsil etmek amacıyla slovenya’ya gitmek üzere dün adadan ayrıldı.

Tüm dünya ülkelerinde  kabul edilen ve hava sporları  dalında tek söz sahibi olan  Uluslararası Hava Sporları Federasyonu (FAI) tarafından,  Slovenya’nın Kobarid  kentinde 110 yarışmacı ve 20 ülkenin katılımıyla 6. Avrupa Yamaç paraşüt şampiyonası  gerçekleşecek. 13 – 15 eylül tarihleri arasında antreman uçuşları ile başlayacak olan şampiyona, 16 eylül tarihinde resmi açılış töreninin ardından 7 gün boyunca dünyanın en iyi sporcuları arasında sporcılarımız uçuşlarını sürdürecekler. Sporcuların toplam 12 tur uçuşu sonrasında  ferdi  ve  takım klasmanında  sıralama yapılacak.

Ayrıca, Cemal Direkci ve Umut Akçıl  Türk Hava Kurumunun düzenlemekte olduğu Türkiye yamaç paraşütü liginde bu yıl  büyük bir başarı grafiği yakalamış olup   bunun yanında FAI’nin organize ettiği Türk sporcular sıralamasında 1. ve 3. sırada  yer almaktadırlar.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı