Magazin

Cem Karaca Lefke’de hayat buldu


SANATÇILARIMIZDAN UNUTULMAZ ŞARKILAR:

Lefke’nin “45. Kurtuluş Şenlikleri”nde Cem Karaca’yı anma gecesi düzenlendi. Gecede Grup SOS eşliğinde birbirinden değerli sanatçılarımız sahne aldı

Gürsel KARAGÖZLÜ

Lefke’nin “45. Kurtuluş Şenlikleri” etkinlikleri çerçevesinde geçtiğimiz akşam yerli sanatçıların sahne aldığı Cem Karaca’yı anma gecesi düzenlendi. Lefke festival alanında yer alan gecede, ilk olarak SOS ve Muhittin Yangın sahne aldı. Ardından Grup SOS eşliğinde birbirinden değerli sanatçılarımız sahneye çıkıp performans sergiledi.

Cem Karaca’nın sevilen şarkılarını peş peşe sıralayan Muhittin Yangın, Ahmet Cemhünal, Mehmet Zeyin, Hüseyin Yücelten, Raif Çağlar, Fırat Özakıncılar, Eda Girgin, Osman Cankoy, Petek Cankoy, Metin Kavaz, Ebru Aydın, Halil Akansel, Arif Edizer, Sidar Karakuş, Ayşe Nur Aydın ve Ersan Karaç büyük beğeni kazandı.

Sanatçılarımızın seslendirdikleri parçalardan sonra Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, bazı meclis üyeleri ve tüm sanatçılar hep birlikte “ Ceviz Ağacı” parçasını büyük bir coşku ile seslendirdiler, izleyenlerde sanatçılarımıza eşlik ederek gece sona erdi.

Aziz Kaya: Karaca’yı yaşatacağız

Gecede bir konuşma yapan Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, büyük sanatçı Cem Karaca’yı rahmetle andığını söyleyerek, yıllar önce Cem Karaca’nın pek çok kez Lefke’de sahne aldığını ve bölge halkı ile tüm KKTC’deki yerleşim yerlerindeki vatandaşlara konser verdiğini söyledi. 8 Şubat 2004 tarihinde vefat eden Cem Karaca’yı yaşatmak için her zaman bu gibi konserleri düzenleyeceklerini söyledi.

Etkinlikte, izleyenler unutulmaz bir gece yaşadılar. Yerli sanatçıların söylediği parçalara izleyenlerde eşlik ederek, sanatçılara büyük sevgi gösterilerinde bulundular.  Geceye katılarak katkı koyan sanatçılara, BRT yayın ekibi adına genel yönetmenine, Tone Master Kazım Özalp ve Havadis Gazetesi Lefke Muhabiri Gürsel Karagözlü’ye Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya tarafından teşekkür belgesi verildi. Lefke’nin “45. Kurtuluş Şenlikleri, Cem Karaca’yı anma gecesi konseri ile sona erdi.

 
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı