Kıbrıs

Çeler: Toplumda seferberlik ruhunun olmamasından ötürü üzgünüm


Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler BRT’de Levent Kutay’ın hazırlayıp sunduğu Haber Merkezi programının konuğu oldu ve ekonomik tedbirlerden, Bakanlığın çalışmalarına kadar birçok konuda soruları yanıtladı. Alınan ekonomik tedbirlere yönelik yükselen tepkilere değinen Bakan Çeler, artık kendimize çeki düzen vermenin zamanının geldiğine dikkat çekti. “Toplumun seferberlik ruhunun olmamasından dolayı üzgünüm” diyen bakan Çeler toplumun ciddi bir değişime ihtiyacı olduğunu vurguladı.
Engelli ve yoksulluk yardımı alanlara Eylül Ayında Bir Defaya Mahsus 1000 TL Ek Ödeme verilmesi dahil bazı tedbirler aldıklarına işaret eden Çeler, tedbirlerin devamının geleceğini ve her kesime yansıyacağını ifade etti. Çeler tedbirlerin 4 aylık geçici bir süreyi öngördüğünü anlatırken, “birlikte başarabilmemiz lazım” dedi.
Tedbirlere en tepeden başlanılmadığı şeklinde yapılan eleştirilerine de yanıt veren Zeki Çeler, Cumhurbaşkanı ,Meclisteki vekiller ve tüm bakanların tahsisatlarından yüzde 12 lik bir kesinti yapıldığını hatırlattı .Bakan Çeler, toplumun seferberlik çağrısına kulak vermesi gerektiğini belirterek, daha kötü günlerin gelebileceği uyarısını yaptı.

“TARİHTE BİRBİRİNE BU KADAR YAKIN VE SAMİMİ HÜKÜMET OLMADI”

Hükümet ile ilgili de görüşlerini ortaya koyan Bakan Çeler, Tarihte birbirine bu kadar yakın ve samimi olan bir hükümet olmadığını belirterek birbirine kabinede sarılmış 11 kişinin olduğunu söyledi. Çeler, “bu samimiyeti belki ispatlayamadık ama biz elimizi taşın altına koyduk. Bu ülkede güzel şeylerin yaşanabilmesi için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

ASGARİ ÜCRETİN SEKTÖREL BAZDA BELİRLENMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR SON AŞAMADA

Asgari ücrete de değinen Bakan Çeler, Asgari ücretin sektörel bazda belirlenmesi için çalışmaların son aşamaya geldiğini kaydetti. Genel bir asgari ücret yanında sektörler arasında taban bir oranın olması üzerinde durulduğunu kaydeden Çeler, buna göre belirlenmiş sektörlerde eğitime ve tecrübeye göre bir dağılım olacağını anlattı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı