Cedric de olmasa!

34
Cedric de olmasa!

İLK DEVRE BOĞAZİÇİ’NİN:

Aşırı sıcak altında oynanan Çetinkaya-Yeniboğaziçi maçının ilk devresini konuk takım 1-0 önde tamamladı. Maçta 3 penaltı düdüğü çalındı bir kırmızı kart gösterildi ve tartışmalı pozisyonlar vardı. Çetinkaya’nın 3-2 üstünlüğünde biten maçta gollerin ikisini Cedric atarken, Yeniboğaziçi’nin kendi kalesine attığı üçüncü golün içinde de yine Cedric vardı

Yer: Atatürk Stadı
Hakemler: Osman Özpaşa (*), Abdullah Adem (*), Tufan Çercioğlu (*)
Çetinkaya: Hasan Piro (**), Tunç (**), H.Taşçı (**), Abbas (***), Doğukan (*), Taner (*), Ediz (*)(Dk. 77 Çağakan (*)), Batshi (***), H.Kayalılar (*)(Dk. 90 Mehmet Şimşek), Akın (**), Cedric (****).
Y.Boğaziçi: Ersoy (*)(Dk.75 İbrahim (**)), Mehmet Sakallı (**), Samson Ezeute (***), Hüseyin Gökşan (***), Mehmet Çağakan (*)(Dk. 61 Yusuf (*)), Adem (**), Abdullah (**), Mustafa Taşçıoğlu (*), Mehmet Turgut (*), Türker (*)(Dk. 55 Maduka Telma (*)), Mehmet Barkınay (*)
Goller: Dk. 47 ve 83 Cedric, Dk. 73 M.Turgut (kendi kalesine) (Çetinkaya),  Dk.23 Mehmet Çağakan (pen.), Dk. 85 Adem (pen.) (Yeniboğaziçi)

Başkentte oynanan sezonun üçüncü hafta açılış maçında Çetinkaya ile Yeniboğaziçi karşı karşıya geldi. Az sayıda taraftarın izlediği maçta 5 gol, 3 penaltı, 1 kırmızı kart ve çok sayıda tartışmalı pozisyon vardı.
22. dakika Yeniboğaziçi’nden Türken ceza sahası içerisinde kaleci Hasan Piro’dan topu kurtardıktan sonra yerde kaldı. Hakem penaltı kararı verdi ve Hasan Piro’ya sarı kart verdi. Penaltıyı kullanan Mehmet Çağakan takımını 1-0 öne geçirdi.
Çetinkaya 28 ve 39’da Cedric ile gole yaklaştı ancak sonuç alamadı. 42.dakikada Yeniboğaziçi’nden Türker soldan ceza sahasına girer girmez vurdu top direkten döndü.
İlk 45 dakikada Yeniboğaziçi’nin 1-0 üstünlüğünde sona erdi.
İkinci devreye Çetinkaya hızlı başladı. 47.dakikada Batshi soldan ortaladı Cedric kafası ile topu filelere gönderdi ve skor 1-1 oldu.
73.dakikada H. Kayalılar’ın kornerden kullandığı topa Cedric vuramadı, Mehmet Turgut’a çarpan top filelere gitti ve skor 2-1 oldu.
83.dakikada bir kez daha Batshi’nin köşe atışından gelen topa iyi yükselen Cedric kafa vuruşu ile topu filelere göndererek farkı ikiye çıkardı: 3-1.
85.dakikada Adem, H.Taşçı’dan topu kurtardıktan sonra ceza sahası içerisinde yerde kaldı. Hakem Özpaşa penaltı kararı verdi. Adem penaltı atışından skoru 3-2 yapan golü attı.
90.dakikada Cedric, Samson Ezeute’ten topu kurtardıktan sonra yerde kaldı. Hakem Osman Özpaşa bir kez daha penaltı kararı verdi. Penaltıyı Batshi kullandı. Y.Boğaziçi’nde oyuna sonradan giren kaleci İbrahim Batshi’nin penaltısında gole izin vermedi ve maç 3-2 sona erdi.