Çaykur Rizespor’da Rıza Çalımbay dönemi!

29 Mayıs 2013 Çarşamba | 16:34
Çaykur Rizespor'da Rıza Çalımbay dönemi!

Çaykur Rizespor, teknik direktör Rıza Çalımbay ile anlaşma sağladı. Çaykur Rizespor'da daha önce 2 kez görev yapan teknik adam yeşil mavili kulüple 1 yıllık sözleşme imzalayacak.

 

Çaykur Rizespor'u 5 yıl aradan sonra Süper Lig'e çıkaran ancak transferde bütçe anlaşmazlığı nedeniyle yönetimle ayrı düşen ve görevden ayrılan teknik direktör Mustafa Denizli'nin yerine yönetim, takımı daha öncede iki kez çalıştıran Rıza Çalımbay ile masaya oturdu. Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Metin Kalkavan ile görüşen ve anlaşma sağlayan Çalımbay'ın yarın kendisini yeşil mavili kulübe bağlayan 1 yıllık sözleşmeye imza atması bekleniyor.

YÖNETİM: ÇALIMBAY'LA ANLAŞTIK

Çaykur Rizespor Yönetim Kurulu Üyesi ve Transfer Komitesi Başkanı Koray Deniz, Rıza Çalımbay ile büyük oranda anlaştıklarını belirterek yarın sözleşme imzalayacaklarını söyledi, yeni sezon için transfer çalışmalarının da başladığını anlattı.

ÇALIMBAY: KADROYA ÇOK SAĞLAM TAKVİYELER ŞART

Teknik direktör Rıza Çalımbay da Çaykur Rizespor'la anlaştıklarını doğruladı, PTT 1'inci Lig'in Süper Lig ile çok farklı olduğuna dikat çekerek, "Kadroya çok sağlam takviyeler yapılması gerekiyor. Süper Lig'de ilk yıl çok önemli. İlk sezonda Çaykur Rizespor'un ligi iyi yerde bitirmesi gerekiyor. Ondan sonra takım yoluna emin adımlarla devam eder. Süper Lig göründüğü gibi kolay değil" dedi.

Çlımbay, ilk olarak 2004-2005, ardından da 2007-2008 sezonunda Çaykur Rizespor'u çalıştırmış, ilk yarı sonunda Beşiktaş'a gitmişti. Çaykur Rizespor'un, 30 Haziran'da Rize'de toplanarak yeni sezon hazırlıklarına başlayacağı öğrenildi.