Capital Group 9 Eylül İlkokulu’na yeni Fen Laboratuvarı kazandırdı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Haziran 10, 2023
KıbrısSürmanşet

Capital Group 9 Eylül İlkokulu’na yeni Fen Laboratuvarı kazandırdı

Capital Group 9 Eylül İlkokulu’na yeni Fen Laboratuvarı kazandırdı

Eğitim hayatlarına ilk adımlarını atan 9 Eylül İlkokulu Öğrencileri, Capital Group girişimiyle fen alanına da tam donanımlı laboratuvarla eğitim görme şansı yakaladı.

 

Pandeminin ülkemizi esir aldığı ve her anlamda hayatın durmasına neden olduğu günlerde 9 Eylül İlkokulu Müdürü, öğretmenleri ve Okul Aile Birliği’nin; ilkokul öğrencilerine donanımlı bir Fen Laboratuvarı kazandırmak amacıyla Capital Group Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Arhun’a ulaşmaları ve yardım talepleri sonucunda yapımı Pandemi kısıtlamaları döneminde tamamlanan Fen Laboratuvarı bu gün resmi olarak,  küçük ve samimi bir törenle hizmete açıldı.


Özsaygın Capital Group’a teşekkür etti 

9 Eylül ilkokulu Müdürü, müdür muavinleri ve okul aile birliği başkanı ile yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen törende, dersliğin yapılmasında Capital Group şirketlerini seferber eden Capital Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Arhun’a eğitim alanına yaptığı bu katkıdan dolayı teşekkür plaketi sunuldu. Açılış töreninde konuşan okul müdürü Hakan Özsaygın, laboratuvarda kullanılacak olan malzemelerin Avrupa Birliği tarafından karşılanmasına rağmen, okuldaki binaların yetersizliğinden kaynaklanan ek bina ihtiyacının Capital Group tarafından karşılanmış olmasından duyduğu mutluluğu ifade etti. Çocukların geleceği ile ilgili olarak özellikle ilkokulda alınan eğitimin temel olduğunu göz önünde bulunduracak olursak, bugün çocuklarımızın gerek yazılı gerekse de uygulamalı eğitimlerimizi gerçekleştireceğimiz Türkay Arhun Fen Laboratuvarı’nın 9 Eylül İlkokulu bünyesinde yaşam bulmasına büyük destek veren Capital Grup yönetim kurulu başkanı Tekin Arhun’a teşekkür ederek plaket sundu.

Arhun: Ülkenin geleceğine sahip çıkmaya çalışıyoruz

Capital Group Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Arhun ise yaptığı konuşmada; Capital Group olarak attıkları her adımda ülkenin geleceğine sahip çıkmaya çalıştıklarını ifade ederek, sponsorluk ihtiyacı kendilerine iletildiği ilk andan itibaren kendisinin ve projede emek verecek olan tüm Capital Group ailesinin büyük bir heyecan duyduğunu belirtti. Tekin Arhun; inşa ettikleri bu fen laboratuvarına babası merhum Türkay Arhun’un isminin verilmesinin ise kendisini ayrıca duygulandırdığını; çocukları çok seven, onların eğitimine ve bilimle içiçe bir eğitim hayatı geçirmelerine de büyük önem veren babası Türkay Arhun için bu vefayı bir liyakat nişanı olarak algıladığını belirtti. Okulun diğer ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için de Okul Aile Birliğine maddi destek sunan Tekin Arhun, yeni laboratuvarın hayırlı olmasını diledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar