KıbrısManşet

Canı ile uğraşırken evi yandı


Tedavi için İstanbul’a giden Hatice Büyükoğlu’nun açık unuttuğu ampul yangına neden oldu. Apartmanda panik, evde büyük zarar oluştu

Nadire BAHADİ

Lefkoşa Kemal Aksay Caddesi üzerinde bulunan 64 numaralı sosyal konut apartmanında çıkan yangın, apartman sakinlerine büyük korku ve panik yarattı. Hatice Büyükoğlu’na ait olduğu öğrenilen 91 numaralı dairede sabah saatlerinde çıkan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile kısa sürede kontrol altına alındı. Yangın esnasında ev sahiplerinin tedavi amacı ile yurt dışında olması can kaybı ve yaralanmayı önledi.

yangin1Sebebi açık unutulan ampul

Polis yangının çıkış sebebi ile ilgili soruşturma başlattı. Sabah saatlerinde meydana gelen yangının dairenin yatak odasından çıktığı belirlendi. İtfaiye ekiplerinin ilk belirlemelerine göre yangının yatak odasında açık unutulan ampul nedeni ile çıktığı öğrenildi.

yangin1

Evde ciddi hasar oluştu

Çevreden edinilen bilgiye göre ev sahibi Hatice Büyükoğlu annesi ile birlikte Salı gününden beri tedavi amaçlı İstanbul’da bulunuyor. Dün akşam saatlerinde apartmanda yanık kokusu olduğunu belirten apartman sakinleri sabah saatlerinde ise kokunun yoğunlaşması ile birlikte evin yatak odasından alevlerin yükseldiğini fark ettiklerini belirttiler. Kısa sürede yatak odasını kaplayan alevler yatak odasını kullanılmaz hale getirirken, yangın nedeni ile eve yayılan is ve koku nedeni ile Hatice Büyükoğlu’na ait dairede büyük hasar meydana geldi. Polis yangın ile ilgili soruşturmasını sürdürüyor.

 Başa dön tuşu