Çanakkale “Döveç” ile yükselecek

22 Eylül 2017 Cuma | 11:41

2017 – 2018 futbol sezonunda 1. Lig’de mücadele edecek olan Mağusa’nın köklü kulübü Çanakkale Spor Kulübü’ne Döveç Construction ana sponsor oldu

Ülkemizin önemli inşaat şirketlerinden Döveç Construction 1. Lig ekiplerinden Çanakkale Spor Kulübü’ne ana sponsor oldu.

Dün yapılan imza töreninde konuşan Döveç Construction Direktörü Buğra Döveç; “Her sezon olduğu gibi bu sezonda Mağusa’nın güzide kulüplerinden Çanakkale Türk Spor Kulübü’ne Ana Sponsor olmaktan gurur duyduklarını” söyledi. Buğra Döveç, bu sponsorluğun özde Çanakkale Türk Spor Kulübü’ne katkısı olsa da, genelde ise gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıp ülke sporuna başarılı sporcular yetiştirebilmek için yapılan bir yatırımdır” diyerek ekledi; “Şirketimiz Döveç Group; inşaat sektörü olarak çıktığı bu yolda hızla büyüyerek Alfam Yurtları, Arredo Mobilya ve son olarak da Yeniboğaziçi ve Mağusa’da 2 şubesi ile Döveç Fitness Center’i açarak ülkemize başarılı sporcular yetiştirilmesine katkı koymayı kendine görev edinmiştir. Döveç son olarak, geçen sezon namağlup şampiyon olarak 1. Lige yükselen Çanakkale’ye bu yıl da her türlü desteği vereceklerini ve rahmetli babaları Muharrem Döveç’in adını taşıyan Muharrem Döveç Stadı’nda yeni bir şampiyonluk yaşamak istediklerini belirtti.

Çanakkale Spor Kulübü Başkanı İbrahim Şeker de Döveç Construction’a her yıl takıma verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek geçen seneki şampiyonluk kupasını hediye etti.

Şeker, bu yıl şampiyon olan kadrolarına yapılan transfer takviyeleriyle çok iddalı bir kadro kurduklarını ve Döveç Construction’ın da katkılarıyla şampiyonluğun en güçlü adayı olduklarını belirtti.