“Çalışmalar hafta sonu yeniden başlıyor” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Kıbrıs

“Çalışmalar hafta sonu yeniden başlıyor”

girne yolu

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Lefkoşa-Girne yolunu yapan müteahhidin, “gereken ödemeyi almadığı” gerekçesi ile, iş bıraktığıyla ilgili iddialara açıklık getirdi. Bakan Atakan, Lefkoşa-Girne yolu yenileme çalışmasına ilişkin müjdeli haberi verdi:

girne yolu

 


Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, BRT’de yayınlanan 2’ye1 programına katılarak, karayollarındaki son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu.

Atakan, Lefkoşa-Girne yolunu yapan müteahhidin iş bıraktığıyla ilgili basında yer alan haberlere açıklık getirerek, bu haberlerin doğruyu yansıtmadığını belirtti.

Yolda asfaltlama çalışmalarının hafta sonu itibarıyla başlayacağını kaydeden Bakan Atakan, Türkiye’deki sistem değişikliği nedeniyle ödemelerde aksamalar yaşandığını söyledi.

Söz konusu şirketin son iki hak edişini alamadığını ve buna bağlı olarak araçlara mazot ve asfaltlama için gerekli malzemeleri temin edemediğini dile getiren Atakan, hafta sonu başlayacak olan asfaltlama işlemlerinin bir hafta 10 gün içinde tamamlanacağını kaydetti.

Bakan Atakan, dövizdeki dalgalanmaların yapılacak işlere olumsuz yansıdığını ifade ederek, keşif bedellerinin belirlendiği ve ihalenin sonuçlandığı gün arasında maliyet farkı bulunduğunu, bunun da müteahhitlerin ihalelere girmemelerine neden olduğunu anlattı.

 

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar