Kıbrıs

“Çalışmalar hafta sonu yeniden başlıyor”Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Lefkoşa-Girne yolunu yapan müteahhidin, “gereken ödemeyi almadığı” gerekçesi ile, iş bıraktığıyla ilgili iddialara açıklık getirdi. Bakan Atakan, Lefkoşa-Girne yolu yenileme çalışmasına ilişkin müjdeli haberi verdi:

girne yolu
 Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, BRT’de yayınlanan 2’ye1 programına katılarak, karayollarındaki son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu.

Atakan, Lefkoşa-Girne yolunu yapan müteahhidin iş bıraktığıyla ilgili basında yer alan haberlere açıklık getirerek, bu haberlerin doğruyu yansıtmadığını belirtti.

Yolda asfaltlama çalışmalarının hafta sonu itibarıyla başlayacağını kaydeden Bakan Atakan, Türkiye’deki sistem değişikliği nedeniyle ödemelerde aksamalar yaşandığını söyledi.

Söz konusu şirketin son iki hak edişini alamadığını ve buna bağlı olarak araçlara mazot ve asfaltlama için gerekli malzemeleri temin edemediğini dile getiren Atakan, hafta sonu başlayacak olan asfaltlama işlemlerinin bir hafta 10 gün içinde tamamlanacağını kaydetti.

Bakan Atakan, dövizdeki dalgalanmaların yapılacak işlere olumsuz yansıdığını ifade ederek, keşif bedellerinin belirlendiği ve ihalenin sonuçlandığı gün arasında maliyet farkı bulunduğunu, bunun da müteahhitlerin ihalelere girmemelerine neden olduğunu anlattı.

 

 

Başa dön tuşu