FutbolSpor

Büyük Türk Ocağı…


Ali YÖNEY

Girne’de Mete Adanır Stadında T.Ocağı ile Merit Alsancak Yeşilova müsabakası yağmur altında oynandı. Oyuncuların kaygan zeminde top kontrolü yapmakta zorlandığı mücadelede kazanan ev sahibi T.Ocağı oldu.

Futbol tek devrelik oyun değil. İkinci devrede saha içindeki fırsatları doğru değerlendirip rakip kalede 3 gol bulan Ocak kazandı maçı.

Ocak ilk devrede saha içerisinde bir şeyler üretmedi ve kalesinde golü gördü. İkinci devre mücadelede rakibine oyunda üstünlük sağladı. Hücumda etkiliydiler. Savunmadan hata yapmayıp olumlu toplar çıkartılar. Cenk iyi kurtarışlar yaptı. Hakemle gereksiz konuşmalardan dolayı kart gördü. Cezalı duruma düşmesine sebebiyet oldu.

Oyun planını kazanmak üzerine kurdukları mücadelede doğru hamlelerle galip tamamladılar. Merit Alsancak Yeşilova kazanmak için mücadele ortaya koydu fakat maalesef güçleri tek devrelikti. Teknik açıdan ikinci yarı hatalı bir maç oldu. Orta sahada enerji düşüşü yaşandı. Zamanında önlem alınmadı.

İlk devre planı doğru yaptılar devreyi galip tamamlandılar. İkinci devre mücadelede doğru reaksiyon vermemekle kaybetmeyi hak ettiler. İkinci devrede yapılan oyuncu değişiklikleriyle saha içi organizasyonunda yeniden şekillendirdi.  Maalesef sonuç alınamadı.

T.Ocağı için şahane bir maç oldu. Bireysel performans olarak sahanın en iyi oyuncusu benim düşüncem Doğukan’dı. Remzi’ye attırdığı golde katkısı olmuştur. T.Ocağı kötü son bulan ilk devrede büyüklüğünü gösterip kazandı.

Merit Alsancak Yeşilova ikinci devre benim için hayal kırıklığıydı. İlk devre planı tuttu, ikinci devre olmadı. Hakem Fehim Dayı Oha’yı ikinci sarı karttan kırmızı kart oyun dışında gönderdi. Benim düşüncem oyuncu o topa vurabilirdi ancak çabuk davranmayı tercih etti ve kartını kulandı.Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı