Diğer SporlarSpor

Büyük heyecana 1 gün kaldı

Yarın başlayacak olan 2. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu için yabancı takımlar ülkemize geldi

 YARIŞMACILAR TANITILACAK:

4 etap halinde gerçekleşecek ve 4 gün sürecek Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu ile ilgi bugün saat 12.00’de KTSYD’de basın toplantısı düzenlenecek. Yarışın tüm detaylarının paylaşılacağı basın toplantısında tura katılacak yabancı takımlar ve ülkeleri tanıtılacak.

 

  1. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu, yarın başlıyor.

Bisiklet Turu; İskele-Karpaz, Mağusa, Güzelyurt-Girne ve Lefkoşa Kriteryum etapları olmak üzere 4 etap halinde yapılacak ve 4 gün sürecek.
Başbakanlık himayelerinde, Turizm ve Çevre Bakanlığı ile Spor Dairesi sponsorluğunda düzenlenen 2. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu, yarın saat 10.30’da Girne Kapısı’nda düzenlenecek açılış töreniyle başlayacak.
3 takım geldi

Uluslararası Bisiklet Turu çerçevesinde, profesyonel bisiklet sporcuları Kuzey Kıbrıs’a gelmeye başladı. Şu ana kadar ülkemize Astana City Contitental (Kazakistan), ISD Jorbi Continental Team (Ukrayna) ve Kazakistan National Team (Kazakistan) takımları geldi.

 2. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu

Basın toplantısı bugün

Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu ile ilgi basın toplantısı bugün saat 12.00’de Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’nde düzenlenecek.

Basın toplantısında tura katılacak takımlar ve ülkeleri açıklanacak. Öte yandan yarışın tüm detayları da düzenlenecek olan basın toplantısında spor kamuoyu ile paylaşılacak.

 

4 gün sürecek

Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu’nun son günü olan 19 Şubat Pazar günü Kuzey Kıbrıs Gran Fondo ve Halk Yarışı yapılacak.

Tur 2017’ye 300’e yakın yabancı sporcu, teknik ekip ve konuk katılırken, Pazar günü yapılacak Kuzey Kıbrıs Gran Fondo Yarışı’na yaklaşık 400, Halk Yarışı’na ise 1000’e yakın kişinin katılımı bekleniyor.

Aynı gün Girne Kapısı’nda “Bisiklet Festivali”  düzenlenecek ve saat 16.00’da yapılacak ödül töreni ile 2. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu son bulacak

Daha Fazla Gösterİlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Kapalı