Bugün Anneler Günü - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Kıbrıs

Bugün Anneler Günü

Bugün Anneler Günü

 Anneler Günü dolayısı ile sokağa inen Havadis, vatandaşın ve esnafın nabzını tuttu. Esnaf, annelerin özel günü nedeniyle işlerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Her günün anneler için özel olduğu konusunda ise esnaf ile vatandaş hemfikir oldu…

Nadire KRAŞLIOĞLU
Bugün hoşgörünün, fedakarlığın, sevginin ve saygının kaynağı anneler için özel bir gün. Havadis, Anneler Günü öncesinde sokağa inerek vatandaşın ve esnafın nabzını tuttu. Günler öncesinden anneler günü için hazırlanan esnaf, özel gün öncesinde işlerden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, vatandaş yapılacak ziyaretler öncesinde annelerin özel hissetmesi için hediyelerini hazırladı. Duygu ve düşüncelerini Havadis’e aktaran esnaf ve vatandaşlar Anneler Günü’nün yalnızca senede bir gün değil, bu kutsal görevi yerine getiren tüm annelerin her günü özel olduğunu hissederek geçirmesi gerektiği konusunda hem fikir oldu.
Uygun fiyatlı ama gösterişli hediyeler ilgi gördü
Anneler Günü öncesinde hazırlık yapan vatandaş, genelde uygun fiyatlı ancak gösterişli hediyelere ilgi gösterdi. Kimisi annesine en uygun hediyeyi seçebilmek için mağazalarda saatlerce alışveriş yaparken, kimisi ise annesini alarak alışverişe çıktı. Tercih edilen hediyeler arasında annem yazılı ince kolye ve bilekliklerin yanı sıra, kıyafet, ayakkabı ve cam eşyaları ve çiçekler ilk sıralarda yer aldı.
Esnaf ilgiden memnun
Günler öncesinden Anneler Günü hazırlıklarını tamamlayan esnafın bu kez yüzü güldü. Hazırlıklarının boşa çıkmadığını belirten Taşkınköy esnafı, normal günlere oranla işlerin iyi olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


Esnaf ne dedi?

Cemal Macila: Anneler Günü dolayısı ile satışlarımızda biraz hareketlenme var. Müşterilerimiz değerli anneleri için daha çok annem yazılı kolyelere ilgi gösteriyor ve bunun yanı sıra anneler için ince ve kullanışlı bileklikler rövanşta. Bütün annelerimiz bizim için değerlidir ve tüm annelerimizin Anneler Günü’nü en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Özlem Bıçak: Anneler Günü dolayısı ile işlerimiz bu gün diğer günlere oranla daha iyi. Anneler Günü’ne özel olarak bu yıl daha çok klasik kıyafetlerimiz ve canlı kişiliklere yönelik cıvıl cıvıl kıyafetlerimiz yoğun ilgi gördü. Anneler Günü’nün bu duyguyu tadamayan ve zor koşullarda annelik görevini yerine getirmeye çalışan kişiler için daha özel bir gün olduğunu düşünüyorum ve senede bir gün değil tüm günlerin anneler için özel olması gerektiğini düşünüyorum. Her çocuk annesinin karnesidir aslında.

Ümmühan Bektaş: Anneler Günü nedeniyle satışlarımız bugün normal günlere oranla daha iyi geçti. Halkımız Anneler Günü’ne özel olarak uygun fiyatlı ancak göze hitap eden ürünleri tercih ediyor. Annem yazılı ince kolye ve bileklik modellerimiz haklımız tarafından yoğun ilgi gördü. Ayrıca Anneler Günü’ne hitaben özel siparişlerimiz oldu. Anneler bizim çok değerlidirler ve onların senede bir gün değil her gün kendilerini özel hissetmelerini sağlamamız gerekiyor.

Cemaliye Kadıoğlu: Normal günlerde esnafın durumu çok kötü ancak Anneler Günü dolayısı ile esnafın da yüzü güldü. Anneler Günü’nün sadece yılda bir gün özel olmadığını anne olmanın özveri gerektirdiğini düşünüyorum. Tüm annelerimizin Anneler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Vatandaş ne dedi?

Gülgün Kavaz: Anne olduğum için çok mutluyum. Çocuklarım ile gurur duyuyorum. Annelerin sadece yılda bir gün değil, her gün hatırlanıp saygı duyulmasının doğru olduğunu düşünüyorum. Anneler için senede bir gün özellikle kutlandığı için biz de annelerimizi ziyarete gidip aldığımız hediyeleri vereceğiz ve onların her daim özel hissetmesini sağlayacağız.

Heran Mirillo: Kutsal bir görevi üstlendiği için annelerin özel olduğunu düşünüyorum. Anneler Günü’nün senede bir gün değil, her gün özel olduğunu düşünüyorum ve annelere saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum.

Şirvan Kolçak: Anneler senede bir gün değil her gün özeldir aslında ancak senede bir gün özellikle kutlanması anneleri mutlu ediyor. Bizlere özveri ile bakıp, bizleri büyüten annelerimize her gün saygı duyulmalı diye düşünüyorum. Geçmiş yıllardan beri anneler için belirlenen özel günde annelerimize onları hediyeler alıp özel olduklarını hissetmelerini sağlamamız gerektiğini düşünüyorum. Bende kayın validem Ayşe Tatlıyay ve annem Melek Kolçak’ın Anneler Günü’nü en güzel dileklerimle kutluyorum.
 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar