Askeri bölgeyi ihlal ettiler - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Ocak 28, 2023
Kıbrıs

Askeri bölgeyi ihlal ettiler

Askeri bölgeyi ihlal ettiler

Nadire KRAŞLIOĞLU
İran uyruklu Yousef Sabzevari ve Parisa Pournik’in 10 Mayıs tarihinde saat 21.00 sıralarında Lefkoşa’da Dumlupınar sınır hattından askeri yasak bölgeyi ihlal ederek izinsiz olarak KKTC’ye giriş yaptıkları tespit edildi. Polis tarafından tutuklanan Sabzevari ve Pournik Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç karşısına çıkarıldı. İran uyruklu zanlılar hakkında, mahkeme emriyle soruşturma maksatlı tutukluluk süresi alındı.

Polis, suç örgütü olduğundan şüpheleniyor
İranlı Yousef Sabzevari ve Parisa Pournik hakkında başlatılan soruşturmayı yürüten polis memuru, mahkemede verdiği ifadede, zanlıların 10 Mayıs 2013 tarihinde saat 21.00 sıralarında Lefkoşa’da Dumlupınar sınır hattından gizlice birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal edip, izinsiz olarak KKTC’ye giriş yaparken tespit edilip tutuklandıklarını kaydetti. Konu ile ilgili soruşturmanın henüz yeni başladığını belirten polis, son zamanlarda benzeri suçlarda artış meydana geldiğine işaret ederek, ortada bir suç örgütünün olabileceğinden şüphelendiklerini ifade etti. Mahkemede verdiği ifadede Yousef Sabzevari ve Parisa Pournik’in KKTC’ye kim tarafından getirildiği hususunda araştırma yapılacağını açıklayan polis, zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmalarını talep etti.


Tutuklu bekleyecekler
Mahkeme, Yousef Sabzevari ve Parisa Pournik’in soruşturma maksatlı 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmaları yönünde emir verdi. Zanlıların salı günü yeniden yargıç karşısına çıkarılması bekleniyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar