Spor

Buğra Eryıldız Dünya Turu’nda

Dünya’nın en önemli Plaj Voleybolu organizasyonlarından biri olan FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nun 3 Yıldızlı ayaklarından biri Mersin’de yapılacak

TÜRKİYE MİLLİ TAKIMINDA YER ALACAK:

2-6 Mayıs tarihlerinde Mersin’de 40 ülkeden toplamda 124 takımın başvurduğu organizasyonda kadınlarda 51 takım yer alırken, Türkiye Milli takımında sporcumz Buğra Eryıldız – Aleyna Vance ikilisi de mücadele edecek

 

Tonguç KOTAK

Sporcumuz Buğra Eryıldız’ın da yer alacağı Dünya’nın en önemli Plaj Voleybolu organizasyonlarından biri olan FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nun 3 Yıldızlı ayaklarından biri Mersin’de yapılacak.

Organizasyon, 2-6 Mayıs 2018 tarihlerinde Mersin Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Kız Kalesi Plajı’nda gerçekleştirilecek.

40 ülkeden 124 takım

40 ülkeden toplamda 124 takımın başvurduğu organizasyonda erkeklerde 56, kadınlarda 51 takım (toplam 107 takım – 214 sporcu) daha önceki Dünya Turu puanları ile Mersin Kız Kalesi’nde düzenlenecek organizasyonda mücadele etme hakkını kazandı.

Erkekler ve kadınlar kategorilerinde ayrı ayrı 24 takım topladıkları puanlar ile otomatik olarak ana tabloya yerleşirken; erkeklerde 32 takım, kadınlarda da 27 takım ana tabloya kalabilmek için 2 Mayıs’ta eleme turnuvası oynayacak.

Buğra – Aleyna ana tabloda

Türkiye, erkeklerde 3’ü ana tabloda, 2’si elemede, kadınlarda ise Buğra Eryıldız – Aleyna Vance’ın yanı sıra 2 takım ana tabloda olmak üzere toplam 5 erkek, 3 kadın takımı ile mücadele edecek. Toplamda 150.000 Dolar para ödülünün dağıtılacağı organizasyonun, Olimpiyat sıralaması için puanları açısından büyük önem taşıyor.

Dünya ve Avrupa basının da ilgisinin yoğun olacağı organizasyonun final maçları ve ödül töreni, 6 Mayıs 2018, Pazar günü, S Sport ekranlarından 16:00-18:00 saatleri arasında naklen olarak yayınlanacak.

Ayrıca yarı finaller, bronz madalya ve altın madalya müsabakalarının tamamı da FIVB ve TVF’nin Youtube kanallarından tüm dünyaya canlı olarak  yayınlanacak.

Seyirci girişinin ücretsiz olacağı bu organizasyona Mersin’den servisler de kaldırılacak. (Mersin Forum önündeki duraktan) Üst düzey yetkililerinin de katılımının olacağı bu dev organizasyona tüm halkımız davetlidir.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı