Diğer SporlarSpor

Buğra “Dünya Turu”’ndaDünya’nın en önemli plaj voleybolu organizasyonlarından biri olan FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nun 3 yıldızlı ayaklarından biri Mersin’de bugün başlıyor
 2-6 Mayıs tarihlerinde Mersin’de 40 ülkeden toplamda 124 takımın mücadele edeceği organizasyonda kadınlarda 51 takım yer alırken, Türkiye Milli Takımında sporcumuz Buğra Eryıldız ve partneri Aleyna Vance ikilisi de yer alacak

 Ülkemizin başarılı voleybolcularından Buğra Eryıldız’ın da yer alacağı Dünya’nın en önemli plaj voleybolu organizasyonlarından biri olan FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nun 3 yıldızlı ayağı bugün Mersin’de başlıyor.

Organizasyon, 2-6 Mayıs tarihlerinde Mersin Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Kız Kalesi Plajı’nda gerçekleştirilecek.

 

40 ülkeden 124 takım

40 ülkeden toplamda 124 takımın başvurduğu organizasyonda erkeklerde 56, kadılarda ise 51 takım (toplam 107 takım – 214 sporcu) daha önceki dünya turu puanları ile Mersin Kız Kalesi’nde düzenlenecek organizasyonda mücadele etme hakkını kazandı.

Erkekler ve kadınlar kategorilerinde ayrı ayrı 24 takım topladıkları puanlar ile otomatik olarak ana tabloya yerleşirken; erkeklerde 32 takım, kadınlarda da 27 takım ana tabloya kalabilmek için 2 Mayıs’ta eleme maçları oynayacak.

 

Buğra – Aleyna ana tabloda

Türkiye, erkeklerde 3’ü ana tabloda, 2’si elemede, kadınlarda ise Buğra Eryıldız – Aleyna Vance’ın yanı sıra 2 takım ana tabloda olmak üzere toplam 5 erkek, 3 kadın takımı ile mücadele edecek.

Toplamda 150.000 Dolar para ödülünün dağıtılacağı organizasyon, Olimpiyat sıralaması için puan açısından büyük önem taşıyor.

Dünya ve Avrupa basının da ilgisinin yoğun olacağı organizasyonun final maçları ve ödül töreni, 6 Mayıs Pazar günü, S Sport ekranlarından 16:00-18:00 saatleri arasında naklen olarak yayınlanacak.

Ayrıca yarı finaller, bronz madalya ve altın madalya müsabakalarının tamamı da FIVB ve TVF’nin Youtube kanallarından tüm dünyaya canlı olarak yayınlanacak.

Başa dön tuşu