Köşe Yazarları

Bu seriye de böyle son yakışır


Basketbol Büyük Erkekler Ligi Final Serisi 4.maçında Yakın Doğu Üniversitesi, Koopspor’u 79-67 yenerek seriyi 2-2’ye getirdi.

Bu iki takımın yıllardır finaller böyle sonları hak ediyor. İki takım çıkacak ve bütün kozlarını koyarak şampiyonluğu kazanmak isteyecekler. Biz de bunu izleme fırsatı yakalayacağız.Koopspor dördüncü maçta eline gelen şampiyonluğu rakibinin eksik yıldızları olmasına rağmen kazanmadı ama Yakın  Doğu da istekli ve arzulu oyunu ile seriyi 5.maça taşıdı.

NEU RA 25 Spor Salonu’nda oynanan maça Yakın Doğu’da  geçen maç sakatlanan ve sezonu kapatan Ahmet Dağer ve bileği şiş olan maç öncesi kendini deneyen ama oynayamayan İhsan Üğütücü forma giymedi.

Kaptan Halil’in 34 dakika sahada kaldığı maçta attığı 21 sayı yanında takımının galibiyetinde önemli rol oynaması dikkat çekti. Halil’in performansı takımdaki gençleri de etkileyince Yakın Doğu zorluklar yaşadığı maçı kazandı ve işi son maça bıraktı. Fırat’ın 15 sayısının yanında 6 ribaunt ve ikinci yarıda boyalı alanda verdiği katkı ile maçın en verimli adamı olması da takımı adımı önemli bir olaydı. Yakın Doğu’da Batuhan 10 sayı atmasının yanında iyi işler, Chi 9 sayı, 10 ribaunt ve 1 blokla ve berkem’in sakin kaldığında başarılı olduğu bir oyunla Yakın Doğu maçı kazanarak eksik de olsa bu işi finale taşıdı. Yakın Doğu son maçı kazanmak istiyorsa dördüncü maç gibi bir maç oynarsa şampiyon olur. Eğer İhsan oynayacaksa şu anda zor gözükse de onun oynaması takım açısındanm bir güç olacaktır.

Koopspor ilk yarı sonuna kadar iyi kontrol ettiği maçın devresine 39-35 önde girdi. İkinci yarıya da iyi başladı 11 sayılık farkı yakaladı ama ne olduysa ondan sonra oldu. Alpay önce dördüncü faulü yaptı hemen ardından beşinci faulle kenara geldi. Burada Emrah Güven, Alpay’ı dışarı alsa ve saklasa iyi olacaktı ama almadı. Kurmayları da baskı yapmayınca Alpay üçüncü periyotta kenara geldi ve Koop’un zor anları başladı. Yakın Doğu’nun şutörlerine de çare bulunamayınca Koop maçı kaybetti.

Final serisinin beşinci ve son maçı 6 Temmuz Salı akşamı saat 20.00’de Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak. Koop – YDÜ finalleri hep son maçlarda biter. Yine son maç ve ben seyirci rekoru bekliyorum.Başa dön tuşu