Bu mudur? Bu değildir!

7 Ekim 2013 Pazartesi | 11:35
Kıbrıs Town Houses

Yenicami ile Bağcıl arasındaki maç 1-1 sona erdi ancak galibiyeti hak eden takım Bostancı Bağcıl’dı. Sezon başından beri Yenicami için söylediğim bir şey vardı. Yenicami bu sezon maç kaybederse başarısızdır diyordum. Dün ilk puanını kaybetti. Hem de kendi sahasında çıktığı sezonun ilk maçında.

Bağcıl’ı geçtiğimiz hafta Yeniboğaziçi maçında gördüm ve özellikle savunmada uzun atılan toplarda zafiyet yaşadığını söyledim. Ancak dün Bağcıl savunması belki de bu sezonun en iyi oyununu ortaya koydu.
Bir kere Yenicami kanatlardan hiç atak yapmadı. Takımda Kenneth, Peter, Serhan, Tansel gibi hava hakimiyeti olan oyuncular var ve Bağcıl’ın bir hafta önceki maçı iyi irdelense idi, yan toplar ve uzun toplarla gol aranacaktı. Yenicami dün kanatları hiç denebilecek kadar kullanmadı.
Yenicami’nin hücum hattındaki zenginliği iyi etüt eden Bağcıl rakibi karşısında savunmayı ve orta sahayı kalabalık tuttu. Ertaç, Hakan Altın ve Murat Gertik gibi gole yakın oyuncular sahada idi ancak forvette tek Ertaç kalıyordu. Savunmadaki dörtlüyü Erdinç, Abdullah hiç yalnız bırakmadı ve top sektirtmediler. Rakiplerine pas yapacak bile alan bırakmayan Bağcıl kapılan her topla gol bulmayı hedefledi. Golü penaltıdan bulmalarına rağmen sadece Ertaç 3 kez kaleci ile karşı karşıya kaldı atamadı, Hakan Altın’a bir penaltı yapıldı verilmedi ve bir başka pozisyon da Hakan Altın’ın bencilliğinden değerlendirilemedi.
Yenicami’nin bu şekilde sayabileceğimiz bir pozisyonu yoktu dün. İbrahim Çıdamlı’nın ceza sahası içinde çaprazdan şutu ve bir yan topta Peter’in kafa vuruşunda top direk dibinden auta çıktı o kadar. Siyah-beyazlılarda Peter, Kenneth, İbrahim Çıdamlı ve Tansel gibi forvet hattında oynayan 4 isimle maça başlandı ve bu adamlar da kalabalık savunmayı ısrarla göbekten aşmaya çalışınca 90 dakika boyunca sonuç alınamadı.
Rakip kaleye gönderilen belki de ilk uzaktan şutta İbrahim Çıdamlı müthiş bir gol atarak takımına 1 puanı getirirken, maçın sonucunda alınan beraberlikle takımların 1 puan alması maçın hakkı değildi ve Hakan Altın’ın tartışılan penaltı pozisyonu da bence penaltı idi.