Bu Köpekler Sahiplerinin Hayatını Kurtardı!

0
650
Bu Köpekler Sahiplerinin Hayatını Kurtardı!

Buna rağmen sadık ve sevimli dostlarımız bizden vazgeçmiyor. Koruyamadığımız sevimli dostlarımız bazen kendi canlarını tehlikeye atarak bizim hayatımızı kurtarıyor. İşte hayat kurtaran kahraman köpeklerin hikayesi

HAYDUT:Antalya'daki bir apartmanın 5'inci katında 3 Temmuz 2006'da sabaha karşı elektrik kontağından yangın çıktı. Yangını fark eden 'Haydut' adlı köpek, ev sahibinin yatak odasını tırmalayıp havlamaya başladı. Ancak sahibini uyandıramadı. Haydut'un havlamasıyla evde misafir olan Kemal-Aynur Işık uyandı. Işık çifti ev sahipleri Nermin ve Erdinç Karaca'yı uyandırdı. Alevler bir anda evi sardı. Haydut ve Işık çifti kaçıp kurtulmayı başardı. Karaca çifti kaçamadı. İtfaiye ekibinin merdivenle yere indirdiği Karaca çifti yanıkları nedeniyle hastanelik oldu.

DEYZİ:Muğla'da Huriye Öz'ün (49) oturduğu 2 katlı ahşap evde 9 Ağustos 2009'da elektrik kontağından yangın çıktı. Evde yalnız olan Huriye Öz alt katta uyuyordu. Huriye Öz'ün 14 yıllık kaniş cinsi köpeği Deyzi, sahibini havlayarak ve yüzünü yalayarak uyandırmaya çalıştı. Huriye Öz uyanmayınca, Deyzi kapı aralığından dışarı çıkıp bahçede uzun uzun havlamaya, sağa sola koşmaya, eve girip çıkmaya başladı. Komşular Deyzi'nin havlamaları üzerine evin arka kısmından duman geldiğini fark etti. Komşular evde birinin olduğunu anladı ve alevlerin arasına girip Huriye Öz'ü yanmaktan son anda kurtardı.

ANGEL: Kanada'da 11 yaşındaki Agustin Forman, bir gece odun toplamak için evinden çıktı. Ormana yakın bölgede yaşayan çocuk bir pumanın saldırısına uğradı. Agustin'in çığlıklarını duyan Golden Retriever cinsi 'Angel' (Melek) adlı köpeği evden fırlayıp pumanın önüne atladı. Agustin Forman'ın hayatını kurtaran Angel ağır yaralandı. Sevimli köpek tedavisinin ardından sağlığına kavuştu.

 

KHAN: Avustralya'da yaşayan Catherine Svillicic, hayvan barınağına terk edilen ve iğne ile uyutulmasına karar verilen 'Khan' adlı doberman cinsi köpeği sahiplenerek hayatını kurtardı. Khan yeni sahibine olan can borcunu 17 aylık kızı Charlotte'u kurtararak ödedi. Charlotte evlerinin bahçesinde oynuyordu. Bu sırada zehirli bir yılan küçük kıza yaklaşmaya başladı. Khan kafasıyla küçük kızı itmeye çalıştı. Charlotte yerinden kımıldamayınca köpek, bebek bezini ısırıp küçük kızı ileri fırlattı. Bu sırada saldıran yılan, Khan'ı bacağından ısırdı. Khan verilen panzehir sayesinde ölümden döndü.