Kıbrıs

Bu kez ucuz atlatıldıAPLIÇ YANGINI KORKUTTU: Lefke Aplıç’ta Ara Bölge’de çıkan yangın “Kuzey’e de geçer mi” endişesi yarattı. İtfaiye bölgede tedbir aldı. BM kontrolündeki bölgede başlayan yangına Türk ve Rum itfaiyeleri ortak müdahale etti. Yangın kısa sürede kontrol atına alınarak soğutuldu. Tehlike ucuz atlatıldı 
Gürsel KARAGÖZLÜBir süre önce Yeşilırmak Pirgo arasında, Ara Bölge’de çıkarak Kuzey’e geçen ve binlerce dönüm orman arazisinin yanmasına neden olan yangının etkisi devam ederken dün Aplıç Ara Bölge’de çıkan yangın bölgede paniğe neden oldu.
Yangına Bademliköy Orman İtfaiyesi ve Rum itfaiyesi müdahale etti. Yangın kısa sürede büyümeden kontrol altına alınarak söndürüldü.


Gemikonağı İtfaiye Şubesi ise Ara Bölge’de meydana gelen yangının KKTC’ye geçmemesi için KKTC topraklarında tedbir aldı.
Aplıç ile Kırmızı uçurum diye bilinen bölge arasında kalan arazide meydana gelen yangının çıkış nedeni henüz belirlenmedi. Ara Bölge’deki yangına Bademliköy Orman İtfaiyesi ekibi ile Rum itfaiyesi ekibi BM eşliğinde müdahale etti. Yangının söndürülmesi için Rum kesiminden iş makineleri de yangın bölgesine götürüldü. Yangın sonucu 6 dönümlük alandaki kuru otlar yandı. Gemikonağı itfaiye ekibi ise yangının KKTC topraklarına geçmemesi için Ara Bölge yakınlarında tedbir aldı.

Başa dön tuşu