KıbrısManşet

“Bu aile arası bir durum, eşimle konuşup çözebiliriz”Lapta’da yaşayan Ignat Zinovenko, eşini önce tokatladı, ardından defalarca tekmeledi, yetmedi başına kumanda ile vurdu. Eşinin şikayeti üzerine tutuklanarak mahkemeye çıkarılan Zinovenko, mahkemeye ilginç açıklamalarda bulundu:
Evrim KAMALILapta’da eşini ciddi şekilde döven Rusya uyruklu zanlı Ignat Zinovenko tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile iligli ifade veren polis memuru, olayla ilgili bulguları aktardı.

Polis, zanlı Ignat Zinovenko’nun 11 Ocak’ta saat 23.30 sıralarında, Lapta’da bir sitede birlikte yaşadığı eşi N.K’yi önce tokatladığını, sonra tekmelediğini, ardından da televizyon kumandası ile başına vurduğunu anlattı. Polise yapılan şikayetin ardından zanlının tutuklandığını mahkemeye aktaran soruşturma memuru, zanlı Ignat Zinovenko’nun henüz ifade vermediğini ve olayla ilgili alınması gereken ifadeler olduğunu belirtti. Polis, zanlının ilk etapda 1 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

“Eşimle konuşup aramızdaki sorunu çözebiliriz”

Mahkemeden söz hakkı alan zanlı bu durumun aile arası bir olay olduğunu, pişman olduğunu ve eşi ile aralarındaki sorunu konuşup çözebileceklerini söyledi.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Mesut Mesutoğlu zanlının soruşturma maksatlı 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Başa dön tuşu