Dünya

Brezilya’da Akıl Almaz Olay!


Borges tam yedi kaplanla aynı evde yaşıyor, onların havuza girmesine izin veriyor hatta hiç çekinmeden minik torununu kaplanın üstüne bile oturtuyor.

Neredeyse 250 kiloluk bu dev yırtıcı hayvanların tehlikeli olduğunu kabul etmeyen Borges, kaplanlara saygı gösterilirse onların da aynı şekilde karşılık vereceği konusunda ısrarcı.Borges şimdilerde Sao Paolo yakınlarındaki evinin bahçesinde bir eko-park inşa etmek istiyor.

Borges'in bu kaplan meraki, sekiz yıl öncesine dayanıyor. Bundan sekiz sene önce bir sirkten iki kaplanı kurtardığını anlatan Borges, daha sonra evinin bahçesinde kaplanlar için bir sığınak inşa ederek onları üremelerini sağlamış. Ancak yetkililer durumu fark edince, vahşi hayvanların izin olmadan üremesi yasak olduğu için buna bir son vermek zorunda kalmış.

Şimdilerde 43 yaşında olan Borges'in üç kızı var ve hiçbir zaman çocuklarının kaplanlarla birlikte yaşamasından tedirginlik duymadığını anlatıyor.

Borges ve ailesi, evdeki kaplanlarla o kadar haşır neşir ki onlar yemek yerken kaplanlar da etrafta serbestçe gezinebiliyor.Başa dön tuşu