Boş araziye 4 bin TL’lik elektrik faturası! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Aralık 1, 2023
Kıbrıs

Boş araziye 4 bin TL’lik elektrik faturası!

Boş araziye 4 bin TL’lik elektrik faturası!

İrfan Gündüzler-1989’dan önce ağıl olarak kullanılan ve sonrasında yıkılan alana, yıllar sonra gelen elektrik faturası Betmezoğlu ailesini şoka soktu. Mustafa Betmezoğlu adına gelen hesap ekstresinde 2001 yılından 2009 yılına kadar 3.948,62 TL’lik korkunç bir borç miktarı gözüküyor. Elektriği kesmek için gelen Elektrik Kurumu yetkilisi ise gittiği boş araziden eli boş döndü.

“Ev yok, sayaç yok, fatura var”


1989 yılına kadar söz konusu arsa üzerinde mandıra olduğunu ve mandıraya bağlı bir de elektrik sayacı olduğunu anlatan Betmezoglu ailesi, mandıraların köy içerisinden taşınması ile birlikte eski mandıranın yıkıldığını, elektrik sayacının ve kablolarının ise yetkililer tarafından söküldüğünü ifade etti. İlk kez 2001 yılında ellerine fatura gelen ve Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’na başvurduklarını, yanlışlığı anlattıklarını ve kendilerine, “Yanlışlığı düzelttik, gidebilirsiniz” denildiğini söyleyen Betmezoğlu, buna rağmen 4 bin TL’lik bir fatura ile yüzleştiklerini belirtti.
Her yıl elektriği borcundan dolayı kesmeye gelen kurum yetkililerini defalarca bölgeye götürerek, alanda herhangi bir yapının olmadığını gösterdiklerini anlatan Meryem Betmezoğlu, “Buna rağmen, saçma bir şekilde olmayan saate, olmayan binaya fatura çıkarılıyor” dedi.

“Gerekirse mahkemeye gidilsin”

Faturanın, eşi Mustafa Betmezoğlu adına olduğunu, eşinin ise çeşitli hastalıklarla boğuştuğunu anlatan Meryem Betmezoğlu, “Bu adama da yazık değil mi?” diye sordu.
Olmayan sayaca “sayaç kirası” alındığını ve her yıl katlanarak gelen borcun 4 bin TL’ye ulaştığını söyleyen Meryem Betmezoğlu şöyle devam etti:
“Evime borcum varsa, ağılıma borcum varsa elbette boynumuz kıldan ince. Eşimin şeker, kalp hastalığı var, her gün yeni sinir çekiyoruz.
Biz sigorta maaşımızı aldığımızda, ilk olarak elektrik borcumuzu öderiz ki, çoğalmasın. O kadar hassasız. Bu yetmez, şimdi de ekstra borç mu?
Bu noktada ödeme yapmayacağız. Gerekirse mahkemeye gidilsin. Gidilsin ki, yargı mensupları da gelip, olmayan ağılı, olmayan sayacı nasıl faturalandırdıklarını görsün.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar