FutbolSpor

Bolkan: “Mormenekşe’yi ciddiye alıyoruz”


Türk Ocağı Teknik Direktörü Mehmet Bolkan, GAÜ Çetinkaya galibiyetinin yanı sıra, pazartesi günü oynayacakları Mormenekşe karşılaşmasını Havadis’e değerlendirdi:

“TARİHE GEÇECEK GALİBİYET”:

Türk Ocağı’nın 17 yıl sonra Lefkoşa’da GAÜ Çetinkaya’yı yenme başarısını göstererek, tarihe geçecek bir başarı elde ettiklerine dikkat çeken Teknik Direktör Mehmet Bolkan “Böyle bir günde, Başkan Fahri Altınör ve yönetiminin desteğindeki Türk Ocağı takımının başında teknik direktör olarak bulunmamın haklı gururunu yaşıyorum” dedi 

“KALAN TÜM MAÇLARI CİDDİYE ALIYORUZ”:

Süper Lig’in ilk devresini en iyi yerde tamamlamak için, her karşılaşmaya olduğu gibi,  kalan tüm maçlarını da ciddiye aldıklarına dikkat çeken Teknik Direktör Mehmet Bolkan “Mormenekşe maçını ciddiye alıyoruz. Mormenekşe’nin ligde bulunduğu konum itibariyle acil olarak puana ihtiyacının olduğunun bilincindeyiz” dedi.  

Coşkun KUTAY

2016-2017 futbol sezonun ilk 4 haftasını puansız son sırada geçen ve Mehmet Bolkan’ın 5.haftadan itibaren Teknik Direktörlük görevine başlamasıyla yakaladığı çıkışla 11.haftaya, 16 puanla 6. sırada giren Türk Ocağı, pazartesi günü evinde konuk edeceği Mormenekşe maçına hazırlanıyor.

Sarı-siyahlılar Teknik Direktör Mehmet Bolkan nezaretinde, antrenör Bayram Dağgül ile kaleci antrenörü Mehmet Yeşilleme’nin, Anafartalar Lisesi Sahası’nda yaptırdığı antrenman ile Mormenekşe maçı hazırlıklarını sürdürdü.

Teknik Direktör Mehmet Bolkan çalışma sonrasında Havadis’e konuştu.

 

“Bu galibiyet tarihe geçecek”

“Türk Ocağı’nın; 17 yıl sonra Lefkoşa’da GAÜ Çetinkaya’yı yenme başarısını göstererek çok değerli bir galibiyet aldıklarına dikkat çeken teknik Direktör Mehmet Bolkan, bu nedenle tüm oyuncularımı alınlarından öpüyorum. Bu galibiyet tarihe geçecektir ve böyle bir günde, başkan Fahri Altınör ve yönetiminin desteğindeki Türk Ocağı takımının başında teknik direktör olarak bulunuşum da, her zaman gururla anacağım çok önemli bir tarih olarak anılarım arasında kalacaktır.”

“Sonunculuktan, 6’ncılığa”

“Özellikle karşılaşmanın ilk 45 dakikasında oynadığımız futbolu, rakip GAÜ Çetinkaya taraftarının da takdir etmesi, bizi gururlandırdı. Mücadeleci, oyun disiplininden kopmayan, tek top oynayan, her alanda pres yapan, ilk devre itibariyle 6 net pozisyona girmesine rağmen bunların iki tanesini skora yansıtan Türk Ocağı’nın, ikinci devrede aynı futbolu oynamasa da maçı kazanıp yoluna devam etmesi, zirve yarışını sürdüren GAÜ Çetinkaya’ya karşısında elde edilen önemli bir başarıdır.

Ayrıca, alınan bu son galibiyetle, ligin 5.haftasına sıfır puanla sonuncu konumda giren Türk Ocağı’nın, 11.haftaya 16 puanla, 6.olarak girmesi ise, önemli bir olaydır.”

“Mormenekşe maçını ciddiye alıyoruz”

“Önümüzde, ilk devre adına 5 karşılaşma daha var ve her maç 3 puan” diyerek sözlerini sürdüren Teknik Direktör Mehmet Bolkan, “Süper Lig’in ilk devresini en iyi yerde tamamlamak için kalan tüm maçlarımızı ciddiye alarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu nedenle, pazartesi akşamı Mormenekşe’yle oynayacağımız maça 4 antrenman ile hazırlanacak ve daha sonra da Malpas Otel’de kampa gireceğiz. Mormenekşe’nin ligde bulunduğu konum itibariyle, acil olarak puan ve puanlara ihtiyacı olduğunun bilincindeyiz. Her karşılaşmayı olduğu gibi, Mormenekşe maçını da ciddiye alıyoruz. Diğer taraftan, alınan bu önemli galibiyetlerden sonra karşılaşmalarımıza gelen taraftarlarımızın artmakta olduğunu da, memnuniyetle izlemekteyiz.”

“Burak cezalı”

Burak Sarıkaya’nın sarı kart cezalısı olması nedeniyle Mormenekşe’ye karşı oynamayacağını söyleyen Teknik Direktör Mehmet Bolkan “Hafif sakatlıkları bulunan birkaç oyuncumuzun oynayıp, oynamayacakları, müsabaka öncesi yapılacak kontrollerden sonra netlik kazanacak.” ifadelerini kullandı.

 Başa dön tuşu