KıbrısManşet

Bök’ün ölüm nedeni araştırılıyor


Nadire BAHADİ

Girne’de önceki akşam saat 23:30 sıralarında bulunan erkek cesedinin Nedim Bök isimli şahsa ait olduğu kesinleşti. Bök’ün şüpheli ölümünün ardından soruşturma başlatan Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri 22 yaşındaki gencin ölümünden önce son olarak birlikte uyuşturucu kullandığını tespit ettiği 3 kişiyi tutukladı. Bök’ün ölümü ile ilgili tutuklanan zanlılar İlkay Dural, Halil Dural ve Ahmet Şanverdi dün Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. Nedim Bök’ün ölümüne sebep oldukları şüphesi ile tutuklanan zanlılar hakkında mahkeme 3 gün tutukluluk emri verirken, polis cinayet şüphesi olan olay ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

2 (1)

Birlikte uyuşturucu içtiklerini kabul ettiler

Olayın soruşturmasını yürüten polis müfettişi Eren Gözügüzel mahkemede verdiği ifadesinde zanlı İlkay Dural, Halil Dural ve Ahmet Şanverdi’nin Haziran 2016 tarihinde Girne’de kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu suçundan metalder olduklarını açıkladı. 24 Haziran 2016 tarihinde saat 23:15’de alınan bir bilgide Girne’de kullanılmayan bir evde ceset bulunduğunun öğrenildiğini söyleyen Gözügüzel, yapılan soruşturmada cesedin Nedim Bök’e ait olduğunun belirlendiğini açıkladı. Olay ile ilgili yürütülen ileri soruşturmada Nedim Bök’ün son olarak zanlılar ile görüşüp ölü bulunduğu olay yerinde birlikte bonzai içtiklerinin belirlendiğini ifade eden Gözügüzel, olayda cinayet şüphesi bulunduğunu açıkladı. Zanlıların Bök’ün ölümü ile ilgili bağlantısı olabileceğini ve konunun araştırıldığını ifade eden müfettiş Gözügüzel, zanlıların Nedim Bök ile birlikte uyuşturucu kullandıklarını kabul ettiklerini söyledi. Nedim Bök’ün ölümü ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında alınacak ifadelerin bulunduğunu belirten Gözügüzel zanlıların 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

3 gün tutuklu kalacaklar

Mahkeme Nedim Bök’ün şüpheli ölümü ile ilgili polisin başlattığı soruşturmanın tamamlanması için süreye ihtiyaç olduğu konusunda bulgu yaparak İlkay Dural, Halil Dural ve Ahmet Şanverdi’nin 3’er gün poliste tutuklu kalması yönünde karar verdi.

Ölüm sebebi araştırılıyor

Polis Basın Subaylığı’ndan dün yapılan açıklamaya göre, Nedim Bök’ün cesedine yapılan otopside herhangi bir delici, kesici veya ateşli silah izine rastlanmadı. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan otopside cesedin 1 ile 3 haftalık olabileceği de tespit edildi.
Bök’ün ölüm sebebinin belirlenmesi için cesetten doku örnekleri alınarak inceleme yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Laboratuarı’na gönderildi.

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı