Köşe Yazarları

Bizim mahalle (Jurassic Park)


Eroğlu, “Siyasette bir kural vardır. Ne ekersen onu biçersin. Ne verirsen onu alırsın. Halkın ne verdiysen seçimde onu toplarsın.”


Erkut Şahali; “Bu rapor sızdırılma değil bir tezgahtı. Bilerek ve isteyerek yapıldı. Kuşkularım var.”

Ferdi Sabt Soyer:  “Jurassic Parkı hatırlasın bize dinozor diyenler. Kabuğumuzu kırarsak ordu da baş edemeyecek bizimle. Neden bıyıklı denilerek ötekileştirilmek istendiğimizi biliyoruz. Tekellere karşı çıkmaya devam edeceğiz.”

Egemen Bağış: “Maraş konusu kapsamlı çözümün bir parçasıdır. Güney Kıbrıs’ta bazı siyasilerin dillendirdiği gibi Kıbrıs’ta fasıl açmak için tek karış toprak dahi vermez. Biz tam üyelik için bile toprak vermeyiz.”

Hüseyin Özgürgün: “Anastasiadis’in hamleleri çok tehlikeli… Papatopulos ve Hristofyas akıllı politikacılar değildi… Ancak Anastasiadis farklı, zeki.”

Din İşleri Başkanı Talip Atalay, Ortodoks Kilisesi Başpsikoposu II’nci Hrisostomos’la 2011 yılından bu yana ara bölgede görüştüklerini ve görüşmelerin önümüzdeki dönemde devam edeceğini söyledi.

Necdet Numan Tatar’a yüklendi: “Ucuz kahramanlık yapmaya gerek yok.”

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil, Türkiye Cumhuriyeti yetkilileri ve KKTC’deki yetkililerin, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) ile Güney Kıbrıs’taki Futbol Federasyonu (KOP) arasında devam eden görüşmeleri sabote etmeye çalıştıklarını iddia etti.

Mehmet Çakıcı: “Mart’ta referandum hayal” dedi.

Vatandaşlık konusunda Hataylılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin açıklamalarıyla ilgili görüşü sorulan Yorgancıoğlu, vatandaşlık konusuyla ilgili yeni bir yasa hazırlandığını, çalışmanın da tamamlanmak üzere olduğunu belirtti. Yorgancıoğlu, yeni yasanın herkese karşı adil olması gerektiğini düşündüklerini vurguladı. Vatandaşlıkların durdurulduğu iddiasının doğru olmadığını söyleyen Yorgancıoğlu, yasa geçene kadar askıya alındığını ifade etti.

Bakanlar Kurulu çeşitli atamalar yaptı. (Atamalar gazetelerde)

Bazı Türk ve Rum siyasi partiler ara bölgede buluştu.

Baraka: “Perşembe günü mahkemede buluşalım” çağrısı yaptı.

KTTO’dan yapılan yazılı açıklamada elektrik fiyatlarına zam yapılacağına dair haberlerin “ilgililer tarafından yalanlandığı” ifade edilerek, “Elektrik fiyatlarına zam yapmak, bugün için en kolay yol olarak görülmektedir. Ne var ki, bu davranış günü kurtarmaktan başka bir işe yaramayacaktır” denildi.

YKP: Bu durumda Maraş ve nihayet spor ambargosunu FIFA ile anlaşarak delmek gibi iyi niyet önerilerini CTP eski başkanı Talat bile reddetmektedir.

Mehmetçik Belediyesi’ndeki grev ile ilgili açıklama yapan Büro- İş Başkanı Hüseyin Z. Akyön grevlerin Lefkoşa’ya taşınacağını söyledi.

Elektrik, tüpgaz, et, süt ürünleri, ekmek, sebze meyve gibi temel girdilere, kamu kurumlarının çalışanların sağlık ve ikamet, çalışma izni gibi işlemlerine sürekli yapılan fiyat artışları restoran sektörünü bunalttı.

Bir gazetecinin Türkiye’de askerlik süresinin kısaltıldığını söyleyerek, hükümetin gündeminde bu konunun olup olmadığını sorması üzerine Yorgancıoğlu, her olayın kendi özgün koşullarında değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.
Yorgancıoğlu, KKTC’nin nüfus ve yıllık çağ nüfusu ile Türkiye’ninki karşılaştırıldığında, Türkiye’nin olanaklarının burada olmadığının açık ve net olduğunu, dolayısıyla bu konuda rahat davranılma şansı bulunmadığını söyledi.

Bizim mahallede durum bu.
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı