KıbrısSpor

Biz de varız


Basketbolda sorunların yaşandığı bir dönemde taşın altına elin koyan Soyerspor Kulübü Başkanı Tahir Soyer, Havadis’e konuştu

BÜYÜK ERKEKLER LİGİNE GİRECEĞİZ:

Soyer Spor Kulübü Başkanı Tahir Soyer, “Kulüp olarak bizler de oyuncu ve sponsor bulma konusunda çalışmalara başlamış bulunuyoruz. Gerekli sporcuları ve sponsoru bulur bulmaz bizler de yıllardır bu sporun lokomotif kulübü olarak Büyük Erkekler Ligine katılacağız.” dedi 

 

Basketbol Büyük Erkekler Ligine girme kararı alarak herkesin takdirini kazanan Soyerspor’un bu anlamlı girişimini başkan Tahir Soyer, Havadis’e değerlendirdi.

Soyerspor olarak yeniden lige girecek olmalarının nedenlerini belirten Tahir Soyer, önemli açıklamalarda bulundu.

 

Gençler geleceğimizdir

Başkan Tahir Soyer,  “Soyerspor’un kuruluş gününden bu yana hedefimiz gençleri zehirli alışkanlıklardan uzak tutarak sporcu ruhu ile gelişmelerini sağlamak ve insan ilişkilerinde saygı temelinde gençlere değer verip ‘Gençler Geleceğimizdir’ diyerek özellikle ‘İnsan’ yetiştirmek olmuştur. Bu bağlamda kuruluşumuzdan beridir basketbolun tüm kategorilerinde yer almış ve almaktayız. Basketbol Okulumuz dışında, U12, U14, U16 ve U18 Erkek takımlarımız mevcut olup, U12 ve U14 kız takımlarımız yanında 2 senedir Kadınlar Liginde de mücadele etmekteyiz.”dedi.

 

Dengesiz büyüme vardı

Yıllar önce Büyük Erkekler Liginde mücadele eden Soyerspor’un yeniden lige döneceğini belirten Tahir Soyer, “Yıllar önce ligde kalite artarken sporcu fiyatları da artmış ve bizim gibi kulüpler gerekli maddiyatı sağlayamamış olmamızdan dolayı ligde çekildik. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik şartlar sebebiyle bazı kulüpler gerekli yatırımları yaparken bazıları da yapamamış veya yapmayı başaramamıştır. Hal böyle iken de ligde mücadele eden takımlar arasında büyük farklar oluşmuştur. Büyük farklar oluşunca da birçok kulüp bizler gibi ligden çekilme kararı almıştır.”diye konuştu.

 

Yeniden dönüyoruz

Soyer, “Durumun bu şekilde olmasından sonra tüm paydaşlar durumu nasıl toparlarız diye fikir alışverişinde bulunulmuş, bir dizi toplantılar düzenlenmiş ve elbirliği ile ‘Büyük Erkekler Ligini’ daha fazla takımla temsil edilmesi konusunda uzlaşıya varılmıştır. Soyer Spor Kulübü olarak bizler de oyuncu ve sponsor yaratma konusunda çalışmalara başlamış bulunuyoruz. Gerekli sporcuları ve sponsoru bulur bulmaz bizler de yıllardır bu sporun lokomotif kulübü olarak Büyük Erkekler Ligine katılacağız.” açıklamasını yaptı.

Tonguç KOTAK

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı