FutbolSpor

“Biz de varız” dedilerGENÇLER 6-5 GALİP

Meclis takımı ile Engelli Rehabilitasyon Merkezi arasındaki dostluk karşılaşmasını, engelli gençler 6-5’lik skor ile kazandı. Etkinliğin sonunda Girne, Güneşköy ve Mağusa İrfan Nadir 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezleri’ne kupa takdim edildi

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında, milletvekillerinden oluşan KKTC Meclis takımı ile Sosyal Hizmetler Dairesi Girne, Güneşköy ve Mağusa 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi’ne devam eden özel gereksinimli gençler arasında engelsiz futbol maçı yapıldı.

Atilla Topaloğlu Sahası’nda yer alan maç, renkli görüntülere sahne oldu. Eğlence dolu dakikaların yaşandığı maça iki takım oyuncuları da “Hayatı paylaşmak için engel yok” sloganıyla çıktı.

 

Özel çocuklar, Meclis’e karşı
Özel gereksinimli gençler, KKTC Meclis takımı farkındalık oluşturmak için yapılan maçta özel gereksinimli gençler, ‘Biz de Varız’ diyerek spora olan tutkusunu sahada gösterdi. Dostluk maçını özel gereksinimli gençler 6- 5’lik skor ile kazandı.
Etkinliğin sonunda Girne, Güneşköy ve Mağusa İrfan Nadir 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezlerine kupa takdim edildi.
Maçın sonunda özel gereksinimli gençler için uçurtma şenliği de düzenlendi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler de gençler ile birlikte uçurtma uçurarak onların coşkusuna ortak oldu.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı