KıbrısManşet

Birbirlerinden şikâyetçi olmadılar


Karaoğlanoğlu’nda Bayramın ilk günü dayı yeğen arasında başlayan ve kan dökülen kavgada Salih Hasgemici ve Hasan Merthoca aleyhindeki soruşturma tamamlandı 

Devrim DEMİR

Karaoğlanoğlu’nda, bayram yemeği için bir araya gelen ve çıkan tartışma sonucu polislik olan Salih Hasgemici ile dayısı Hasan Merthoca aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

Yüzüne aldığı darbeler sonucu ağır yaralanan ve hastanede tedavisi önceki gün tamamlanan Hasan Merthoca ve polisteki tutukluluk süresi dolan zanlı Salih Hasgemici dün teminat talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlıların ileride davaları görüşülünceye kadar yurt dışına çıkışlarının yasaklanmasına, KKTC vatandaşı 2’şer kişinin imza edeceği 50’şer bin TL’lik ve şahsi imza edecekleri 100’er Bin TL’lik kefaletle serbest bırakılmalarına karar verdi.

 

Merthoca taburcu oldu

Salih Hasgemici’nin küreğin sapı ile başına vurması sonucu ağır yaralanan Hasan Merthoca ve tartışmayı ayırmaya çalışırken Hasan Merthoca tarafından yaralanan Sultan Merthoca, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Sultan Merthoca ilk yardım tedavisinin ardından taburcu oldu, Hasan Merthoca’nın tedavisi ise önceki gün tamamlandı ve mahkeme emri ile tutuklandı.

 

Soruşturma tamamlandı

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis çavuşu Ömer Faruk Şengil,  mahkemede verdiği ifadede, zanlılar Hasan Merthoca ve Salih Hasgemici aleyhindeki soruşturmanın tamamlandığını anlattı.

Polis çavuşu, Merthoca’nın önceki gün hastaneden taburcu olduğunu ve mahkeme emri ile tutuklandığını söyledi.

Şengil, her iki zanlının da gönüllü birer ifade verip suçlarını itiraf ettiklerini ve birbirlerinden şikâyetçi olmadıkları yönünde ifade verdiklerini kaydetti.

Zanlıların KKTC vatandaşı olduklarını kaydeden polis çavuşu, her iki zanlının da yargılanıncaya kadar uygun bir teminata bağlanması talebinde bulundu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı