KıbrısManşet

“Bırakın gidelim bir daha Kıbrıs’a gelmeyiz”


 

Devrim DEMİRKKTC’ye bir mezuniyet töreni için geldiğini öne süren 53 yaşındaki Nilüfer Yıldırım ve 56 yaşındaki Feriha Özer, Lefkoşa ve Girne’de alışveriş yapmak için girdikleri iki ayrı gözlük mağazasından toplam değeri iki bin TL olan 3 adet gözlük çaldı.

Lefkoşa’daki mağazada aynı gün fark edilen zanlılar tutuklanırken, Girne’deki olay polisin bilgisine 20 Haziran tarihinde geldi. 17 Haziran tarihinde Lefkoşa’da mahkemeye çıkarılan zanlılar hakkında yurt dışın çıkış yasağı konuldu.

Yıldırım ve Özer dün de  Girne’deki hırsızlık olayıyla ilgili Girne Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Zanlılar çaldıkları 890 TL’lik güneş gözlüğünü polise teslim ederek Türkiye’ye geri dönmek istediklerini beyan etti.

Yargıç Gökhan Asafoğulları, zanlı Nilüfer Yıldırım ve Feriha Özer’in ileride yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışlarını yasaklayarak serbest bırakılmalarına emir verdi.

 

Bir günde iki ayrı yerden hırsızlık yaptıkları ortaya çıktı

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Hüseyin Tosun mahkemede verdiği ifadede zanlı Nilüfer Yıldırım ve Feriha Özer’in “Sirkat” suçundan tutuklandığını anlattı.

Polis memuru Hüseyin Tosun, zanlıların 16 Haziran tarihinde saat 15.46 sıralarında Girne’de Ziya Rızkı Caddesi üzerinde faaliyet gösteren gözlük mağazasına müşteri olarak girdiklerini ve 1 adet 890 TL değerinde güneş gözlüğünü çaldıklarını söyledi.

Tosun, zanlıların aynı gün Lefkoşa’da aynı suçu işleyerek Bin TL değerinde iki adet gözlüğü çaldıkları esnada tespit edilerek tutuklandıklarını belirtti.

 

Bilinç dışı hırsızlık yaptıklarını söylediler

Soruşturma memuru, zanlıların çaldıkları 890 TL’lik bayan gözlüğünü teslim ettiklerini belirterek, soruşturmanın tamamlandığını söyledi. Polis, zanlıların ülkede turist statüsünde olduğunu belirterek yargılanıncaya kadar uygun bir teminata bağlanmaları talebinde bulundu.

Kendilerini avukatsız olarak savunan zanlılar Özer ve Yıldırım işledikleri suçtan ötürü pişman olduklarını belirterek, bilinç dışı hırsızlık yaptıklarını savundular.  İki kadın“Bırakın gidelim. Çok sevdiğimiz Kıbrıs’a bir daha gelmeyiz. Çocuklarımız Türkiye’de bizi bekliyor. Çaldıklarımızı teslim etmeye hazırız. Parasını da ödemeye hazırız” diyerek serbest bırakılmayı talep etti.

 Başa dön tuşu