FutbolKöşe YazarlarıSpor

Bir şeyler yolunda gitmiyor


Göçmenköy’ün dün Merit Alsancak Yeşilova karşısında etkisiz, isteksiz ve arzusuz futbolunun tek açıklaması başlıkta belirttiğim gibi bir şeylerin yolunda gitmemesidir. Maçtan önce konuşurken konusu geçtiği için eminim maddi bir sorun yok.

Geçtiğimiz hafta GG karşısında alınan 2-0’lık galibiyetten sonra dün Merit Alsancak Yeşilova karşısındaki kötü futbola başka anlam vermek mümkün değil. Bir diğer aklıma gelen şey ise fazla bolluk ve huzur olması. Sosyal medyadan takip ettiğim kadarıyla Göçmenköylü futbolcular teknik heyet ve yöneticiler gayet keyifli zamanlar geçiriyorlar. Ve “screensaver” yani çiçekler böcekler balıklar falan… Ama “mause”u oynattığınız zaman “windows” doğru çalışmıyor.

Dün 3-0 galip gelen Merit Alsancak Yeşilova’da en iyilerden biri Hamis. Mustafa Salk, Mejdi, Yasin de iyi oynadı ama yaşları tartıya koyunca Hamis’e artı puan veriyorsunuz. Göçmen’in en iyisi ise Kemal Uçaner. Hamis 39, Kemal ise 41 yaşında.

Göçmenköy’ün ilk 11’deki orta sahası Ahmet Coşkun, Fikret ve Mevlüt sabaha kadar değişmeden oynasalar Göçmenköy dün maç kazanamazdı. Ayni üçlü geçmişte iyi işler yapmadı mı, yaptı tabi. Özellikle Ahmet Coşkun ve Fikret yetenekleri ile çok daha iyi beklenti yaratıyor bizde. Ama dün dökülüyorlardı.

MAY orta sahayı tam anlamıyla yürüyerek tiki-toko pas yaparak geçiyordu. Göçmenköy orta sahası ise, sonradan girenler dahil çok iyi izliyorlardı.

Göçmenköy dün oyunu o kadar geriden kabul etti ki MAY’ın hücuma çıkarken hiç zorlanmadı. Hemen her hücumlarında tehlike yarattılar veya kaleye şut vurdular rahatça. Göçmenköy ile sadece uzun toplarlı tercih etti. Ve her gönderdikleri uzun top karşı atak olarak kendilerine geri döndü. Öyle hakeme itiraz ettikleri gibi penaltılık falan pozisyon da yoktu. MAY ceza sahasında tehlike bile yaratamadılar.

Göçmenköy’den yukarıda eleştirdiğim Fikret’in 2 gün önce U21 milli maçı oynadığı mazeretini yazmış olayım, ama MAY’dan da Mustafa Salk ve Mejdi’nin de ayni maçı oynadığını belirteyim.

Konuk ekibi 3-0’lık galibiyetinden dolayı kutlamak isterim. Çok arzulu, istekli ve inançlı oynayıp haklı galibiyet aldılar.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı