EdebiyatSanat

“Bir Papatya Rüyası” kitabının tanıtımı ve imza günü yapıldı
Şevket Alkapon’un kaleme aldığı “Bir Papatya Rüyası” kitabının tanıtımı ve imza günü yapıldı.
Gloria Jeans Coffees Küçükkaymaklı’da yer alan etkinlik kitapta geçen karakterlerin anlatıldığı slayt gösterisi ile başladı. Yazar Şevket Alkapon slayt gösterisi sırasında romanını yazarken ilham aldığı karakterlerin fotoğraflarını ve kimler olduğunu anlatırken konuklar duygusal anlar yaşadı.Şevket Alkapon etkinlikte, kitabın yazım aşaması ve hikayenin nasıl geliştiğini de konuklarla paylaştı. Kısa bir teşekkür konuşmasının ardından Yazar Alkapon, imza gününe katılan okurların kitaplarını imzaladı.

Hikayesi yıllar önce, Kıbrıs’ta Türkler ile Rumların birlikte yaşadığı zamanlarda geçen aşk, sevgi, özlem, ölüm kalım mücadeleleri ama en önemlisi yarım kalmış yaşamlardan kesitler yer alıyor. Gerçek bir aşk hikayesinden esinlenerek kurgulanan roman yazarın hayal dünyası ile harmanlandı. 200 sayfadan oluşan kitap “Eğer konuşamıyorsan yazmayı dene. Bırak kalbin düşünsün, parmakların kâğıda döksün. Bazen yazılan doğru bir kelime, söylenecek birçok sözden daha çok şey anlatır” önsözü ile yayımlandı.

“Bir Papatya Rüyası”, yaşayan gerçek kişilerden esinlenerek kurgulanan bir aşk romanı olduğundan dolayı hem eski Kıbrıs yaşantısı ve değerleri ile ilgili yansımalara hem de bir aşkın zorlu zamanlarda nasıl yeşerdiğine ve bir birine tutunan insanların zorlukları nasıl aştığına şahit olacaksınız. Bir Papatya Rüyası kitabını tüm kitapevlerinde bulabilirsiniz.

Başa dön tuşu