Spor

Bir milyar TL’lik derbi


Nefesler tutuldu, herkes Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak sezonun ilk derbisine kilitlendi. Bir tarafta Gomez’li, Gökhan Töre’li, Quaresma’lı Beşiktaş; diğer tarafta Van Persie’li, Nani’li, Markovic’li Fenerbahçe… Olimpiyat Stadı, yıldızların kapışmasına sahne olacak. Ayrıca bu akşamki maç belki de tarihin en pahalı derbisi olacak! Çünkü iki takımın toplam kadro değeri yaklaşık 1 milyar TL’yi buluyor!

Fark 160 milyon Tl!Beşiktaş’ın toplam kadro değeri 420 milyon TL. Takımın en pahalı ismi ise yaklaşık 48 milyon TL’lik piyasa değeriyle Gökhan Töre. Yıldız futbolcuyu yaklaşık 36 milyon TL ile Mario Gomez takip ediyor. Sarı- Lacivertliler, transfer döneminin şampiyonuydu. Kadrosunu yıldız isimlerle takviye eden Fenerbahçe’nin geçen sezonla bu seneki değeri arasında tam 205 milyon TL fark var! Ayrıca Sarı- Lacivertliler’in kadrosu rakibinden 160 milyon TL daha pahalı.

En değerlisi markovic

Kanarya, yaklaşık 580 milyon TL’lik değeriyle şu anda ligin pahalı takımı konumunda. Liverpool’dan kiralanan Markovic, 60 milyon TL ile takımın piyasa değeri en yüksek ismi. Sırp yıldız, 1 sene önce tam 85 milyon TL’yi Liverpool’a transfer olmuştu. Markovic’in ardından Van Persie ve Nani, 52’şer milyon TL ile Fenerbahçe’nin en pahalı oyuncuları arasında yer alıyor.Başa dön tuşu