Bir kupadan daha fazlası... - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Ocak 31, 2023
Köşe Yazarları

Bir kupadan daha fazlası…

Trabzonspor-Fenerbahçe maçı, bir futbol maçından çok daha fazlasıydı… Tabii ki Trabzonspor açısından.
2010-2011 futbol sezonuna damga vuran şike olayı ve halen adı konulmayan şampiyonluk. Trabzonsporlu taraftarların aklı halen o kupada. Fenerbahçe'ye de ciddi bir tepki bu nedenle.
Nitekim Trabzonsporlu taraftarların maç öncesi sloganları da buna yönelikti. Kupayı siyasetin çaldığına inanan Trabzonspor taraftarı, uzun süre “Siyaset Elini Futboldan Çek” sloganına sıkı sıkı sarıldı.
Aziz Yıldırım da taraftarın uzun süreli küfürlerine maruz kaldı.

Kazanan kadro
Trabzonspor sahaya kazanan kadrosu ile çıktı.
Sivasspor'a altı gol atan kadro.
İleride Halil Altıntop… Sağlı sollu Olcan Adın ve Volkan Şen…
Orta sahadan ise Adrian ve Soner destekli…
Maç öncesi forvetinden yana umut veren Trabzonspor'da sezon boyu inişli çıkışlı grafik çizen isimlerden oluşan defans endişe verdi. Özellikle göbekte oynayan Mustafa- Giray ikilisi…
Nitekim maçın başında da beklendiği gibi, baskılı olan bu forvet hattıydı. Daha ikinci dakikada Volkan Şen'in altı-pas içinden kaçırdığı gol, tribündeki taraftara saç baş yoldurttu.


İlk atakta…
Ama golü daha ilk atağında Fenerbahçe buldu. Ani gelişen atakta, basit bir kademe hatası, topla buluşan Musa Sow ve gol…
10. Dakika gelen Sow golü, ciddi anlamda Trabzonspor'un oyununu bozdu. İlk yarı sonuna kadar da daha fazla top kapan, oyunu domine eden taraf Fenerbahçe oldu.
Trabzonspor'un bu dakikalardaki gol bulma çabaları ise sağ kanatta oynayan Volkan Şen'e takıldı. Volkan'ın kaptırdığı kritik toplarda, ilk golde olduğu gibi Trabzonspor kalesi ciddi tehlikeler yaşadı.

Zokora dışarıda
Trabzonspor'da ilk yarıda Emre'ye yaptığı hareket nedeni ile sarı kart gören Zokora, Tolunay hoca tarafından saha kenarına alındı ve göbeğe bu kez Aykut Akgün geçti.
Maçın ilk 60 dakikasında kuşkusuz Fenerbahçe sahanın mutlak hakimi oldu.
Pozisyon bulan, Trabzonspor kalesini zorlayan Fenerbahçe forvetleri karşısında Tolga'nın kritik kurtarışları, Tabzonspor'un oyundan kopmasını engelledi…
Henriqe- Volkan değişikliği sonrasında bordo- maviler etkili gelmeye başladı.
Tolunay hoca son hamlesini 83'üncü dakikada Sapara'yı oyuna alarak yaptı.
Son 10 dakikada geriye yaslanması ile oyun daha fazla  Fenerbahçe yarı sahasında oynandı. Trabzonspor maç boyunca bulamadığı pozisyonları son 10 Dakika'ya sığdırdı.
Baskılı oyun Fenerbahçe kalesinde etkili olsa da, son paslar ya da son vuruşlardaki hatalar, Trabzonspor'un gol bulmasını engelledi.
Trabzonspor taraftarı açısından "bir kupadan çok daha fazlası" anlamındaki maç, Fenerbahçe'nin ilk yarıda bulduğu golle sonuçlandı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar