KıbrısManşet

Bir işçinin eli koptu


 

Hamitköy’ün batısındaki atış alanı civarında asfaltlama çalışması yapan, işçilerin bulduğu el bombası patladı. İkisi ağır 5 işçi yaralandı.

 

Eniz ORAKCIOĞLU

 

Hamitköy’ün batı kısmında bulunan atış alanı civarında dün saat 17:00 sıralarında bir şirket tarafından asfaltlama çalışması yapıldığı sırada, işçilerin buldukları el bombası ile oynamaları sonucu patlama oldu. Patlamada, Adem Tunç, Fatih Balcı, Teoman Erbağ, Sadi Koçyiğit, Uğur Mert isimli işçiler yaralandı.

YDÜ Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan işçilerden Adem Tunç ve Fatih Balcı’nın durumunun ciddi olduğu ve ameliyata alındıkları öğrenildi.

Yaralılardan birinin eli koptu

YDÜ Hastanesi Başhekimi Dr. Sevim Erkmen, yaralılardan birinin sağ bileğinden itibaren eli koptuğunu,  diğer yaralıların tümünün patlamaya bağlı ciddi yaraları olduğunu duyurdu. Sağ bileğinden itibaren eli kopan işçinin adının Adem Tunç, diğer ağır yaralı işçinin adının ise Fatih Balcı olduğu öğrenildi. Durumu ağır olan iki yaralı ameliyata alındı. Adem Tunç ve Fatih Balcı’ya oranla durumları daha iyi olan yaralıların isimlerinin ise Teoman Erbağ, Sadi Koçyiğit, Uğur Mert olduğu kaydedildi.

Polis ve asker inceleme yaptı

 Patlamanın ardından yaralılar hastaneye kaldırılırken, polis ve asker olay yerini kordona aldı. Patlamanın yaşandığı bölgede uzun süre inceleme yapıldı. Patlamamış el bombasının bölgeye nasıl ulaştığı konusunda bir açıklama yapılmadı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı