Bir ileri bir geri - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Mart 1, 2024
Spor

Bir ileri bir geri

Bir ileri bir geri

Ahmet ÖZSOY-Cihangir sezonun ilk üç maçında teknik direktör Fırat Canova yönetiminde hiç yenilmedi. Sezonu Doğan deplasmanında beraberlikle açan daha sonra Göçmenköy’ü 4-0 yenen Cihangir üçüncü maçında ise MTG deplasmanından golsüz beraberlik almıştı. Cihangir dördüncü maçında ise Çetinkaya’yı 3-1 yenmişti

Sezonun ikinci devresinde yeni teknik direktörü Ahmet Dedekorkut ile sahaya çıkan Cihangir sahasında Doğan’a 2-0 yenildikten sonra deplasmanda henüz ligde galibiyeti olmayan Göçmenköy’ü yendi. Son maçında sahasında MTG’ye 4-3 yenilen Cihangir, Çetinkaya ile cuma gecesi başkentte karşılaşacak


Futbolda Süper Lig’deki performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran takım olan Cihangir’in sezonun ikinci devresinde istikrarlı gidişi yok. Sezona Fırat Canova teknik direktörlüğünde giren Cihangir oynadığı ilk 5 maçta hiç yenilgi yüzü görmemişti. 5 maçta 3 galibiyet 2 beraberlik alan Cihangir’de devre arasında teknik adam değişikliğine gidildi.
Yeni teknik adamı, yeni yabancı oyuncusu ve yeni oyun anlayışı ile sezonun ikinci devresine başlayan Cihangir’de ilk devrenin ilk 3 maçında 5 puan toplanmıştı, ikinci devrenin ilk 3 maçında ise 3 puan toplandı.
Geçtiğimiz sezonlarda uzun haftalar kendi sahasında rakiplerine mağlup olmayan Cihangir’in iç saha üstünlüğü bu sezon itibarı ile yitirildi. Sezonun 6’ncı haftasında Yenicami’ye mağlup olduktan sonra iç sahada istikrarlı galip gelemeyen Cihangir, ikinci devrede evinde oynadığı iki maçı da kazanamadı.
İkinci devrede geride kalan 3 maçta ligde henüz galibiyet elde edemeyen Göçmenköy’ü yenebilen Cihangir sahasında Doğan’a 2-0, Türk Gücü’ne de 4-3 yenildi. Hem yeni teknik direktörü Ahmet Dedekorkut ile iç sahada kazanamayan hem de 2013’te Cihangir’de galibiyet göremeyen Cihangir’in cuma günü lider Çetinkaya ile başkentte gece maçı var.
Cihangir sezonun ilk devresinde Çetinkaya’yı Cihangir’de mağlup etmişti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar