Magazin

Bir Azerbaycan Röya’sı…HAYALİ TÜRKİYE’DE ZİRVEYE YERLEŞMEK:
Yıldız Tilbe’nin “Yıldızlı Şarkılar” adlı projesinde adını Türkiye’ye duyuran Azerbaycan’ın “emektar artist”i Röya, en büyük hayalinin ülkesinde yakaladığı şöhreti Türkiye’de de yakalamak olduğunu söyledi

Azerbaycan’ın “emektar artist”i olarak onurlandırdığı başarılı sanatçı Röya hakkında bilinmeyenleri anlattı. 5 yıl önce gittiği Türkiye’de 5 single çalışmasının yanı sıra Mustafa Ceceli ve Soner Sarıkabadayı ile düet de yapa Röya sonrasında adını Yıldız Tilbe’nin kariyerinin 25’inci yılı için hazırlanan “Yıldız Tilbe’nin Yıldızlı Şarkıları’nda duyurdu.

Röya, Tilbe’nin şarkılarını seslendiren 39 şarkıcı arasında yabancı tek isim olmasıyla dikkat çekti. Başarılı sanatçı hakkında merak edilenleri keyifli bir sohbette takipçileriyle paylaşmayı da ihmal etmedi.

İşte Röya’nın dilinden sayfamıza yansıyanlar:

Yıldız Tilbe ile düet serüvenin nasıl başladı?
Yıldız Tilbe ile önceden tanışmış olmayı çok isterdim. Ondan şarkı istemeyi yıllarca arzuladım. Benim için bir şarkı yazmasını hep çok istemişimdir. Polat Yağcı, sağ olsun beni hiçbir zaman kendi sanatçılarından ayırmadı. Yıldız Tilbe’nin “Yıldızlı Şarkıları”nda benim de olmamı istemiş. Öylesine mutlu oldum ki. Hep bir Yıldız Tilbe şarkısı seslendirmek istiyordum. Önemli amaçlarımdan biri buydu. Bu amacıma ulaşmış oldum. Bu projede hem heyecanla hem de korkuyla yer aldım.
Her gece “Acaba şarkıyı doğru söyledim mi?” diye düşündüm. Sonuçta birçok ünlü ismin arasında yer aldım. Bu albümde herkesin çok önemli emeği ve başarısı var. Benim söylediğim şarkı da biraz dahi olsa ışık saçarsa çok sevinirim. Aldığım tepkilerden şarkıyı hakkıyla seslendirdiğimi anladım. Bu da beni öylesine mutlu etti ki…

Bu proje kariyerine bir katkı sağlar mı sence?
Bence çok iyi bir katkı sağlayacak çünkü şimdiye kadar işim için çok emek harcadım. Bu proje de son derece özel ve güzel bir çalışma. Türkiye’nin en önemli şarkıcılarının da yer aldığı bir çalışmada olmak benim için oldukça önemli. Türkiye’deki müzik sektörünün büyük çalışmalarından birinde yer almak bana şevk verdi. Belki de bu bana Allah’ın bir mükâfatıdır.

Yıldız Tilbe’yi kendine yakın hissediyor musun?
Bana Azerbaycan’da “Sen Yıldız Tilbe gibi bir kadınsın” derler. Çünkü yavaş bir şarkıyı da oynayarak seslendiririm. Oradaki arkadaşlarım, beni projede görünce “Nihayet hayaline ulaştın” diye aradılar. Ama tam olarak ulaşmadım çünkü yeni bir şarkı almadım. Fakat yine de Yıldız Tilbe’nin şarkısıdır ve bu çok büyük bir şereftir. Sürekli “Acaba kendisi, söylediğim şarkıyı dinledi mi, ne diyecek?” diye düşünüyorum. Bu heyecan beni öldürecek.

Kariyerine neden Türkiye’de devam etmeye karar verdin?
Türkiye’de Fidan adında çok yakın bir arkadaşım var. O hep bana inandığını ve Türkiye’de de başarılı olabileceğimi söylüyordu. Ben korkuyordum ama bir gün kalktım ve “Yapacağım” dedim. Tam da boşandığım süreçteydim. Bunun büyük etkisi oldu. Azerbaycan’da önemli bir konumdayım ve bu konumu korumak istiyorum. Sadece kendi ülkemde kalmak beni tatmin etmez. Başka bir ülkede de başarılı olarak ülkemi gururlandırmalıyım. Kendimi başka yerlerde de ifade edebilmeliyim, yeni arayışlar içinde olup yeni heyecanların peşine düşmeliyim. İnsanın doğasında başarılı olduğu yerin dışına çıkmayı istemek vardır.

Geleceğe dair en büyük hedefin nedir?
Adım Türkiye’nin önemli isimleriyle yan yana yazılırsa sevinirim. Türkiye, çok büyük sanatçıların olduğu çok büyük bir ülke. Burada da yanımda çok güçlü bir ekip var. Güzel bir noktaya ulaşacağıma eminim.

Türkiye’de büyük sanatçılar nasıl büyük oluyorlarsa ben de öyle olacağım. Aslında Azerbaycan’da nasılsam burada da öyle olacağım. Samimiyetim elbette burada da devam edecek. Bunun yanı sıra çalışkan olmak, işime ve dinleyenlerime saygılı olmak da başarının diğer önemli kriterleri.
Diğer taraftan 40-50 yaşlarımda büyük bir stüdyomun olmasını, yetenekli gençlere yol göstermek ve prodüktör olarak büyük projeler yapmak istiyorum.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı