Bir an önce başlamalı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mart 2, 2024
Kıbrıs

Bir an önce başlamalı

Bir an önce başlamalı

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Kıbrıs sorunu çözüm müzakerelerinde yeni dönem görüşme sürecinin bir an önce başlaması gerektiğini belirtti.

Özkan Yorgancıoğlu, Rum Yönetimi Liderliği’ne Nikos Anastasiadis’in seçilmesiyle ilgili açıklamasında, Kıbrıs sorununun çözümü konusunda yürüttükleri mücadeleyi, yeni dönemde de devam ettireceklerini söyledi.


Yorgancıoğlu, partisinin, Birleşmiş Milletler gözetiminde bugüne kadar yapılan görüşmelerde varılan mutabakatlarla II. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile RumYönetimi eski Lideri Dimitris Hrsitofyas’ın 23 Mayıs, 1 Temmuz uzlaşılarının yeni dönem görüşmelerine zemin oluşturmasını önemsediğini belirtti.

Özkan Yorgancıoğlu, “Birleşmiş Milletler gözetiminde yürütülecek görüşmelerde sorunun tarafları olan Kıbrıs Türk ile Kıbrıs Rum yetkililerine büyük sorumluluk düşmesi yanında, uluslararası aktörlerin tarafları cesaretlendirmesinin de bir gereklilik olduğu apaçık ortadadır” dedi.

Yorgancıoğlu, şöyle devam etti:

“Yeni dönem görüşme sürecinin bir an önce başlaması gerektiğine inanan partimiz, bu süreçte yine üzerine düşen her türlü katkıyı yaparken, bu hassasiyetlerin gözetilmesi halinde sorunun çözümünün daha kolay olacağı inancını taşımaktadır”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar