Bina Var Açan Yok! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Nisan 16, 2024
Kıbrıs

Bina Var Açan Yok!

Bina Var Açan Yok!

Gürsel KARAGÖZLÜ

2008 yılında CTP-BG, ÖRP hükümeti tarafından Lefke’ye inşa edilen ve Lefke’ye büyük katkı sağlayacak olan ve Lefke ile bütünleşme sağlanacak olan Lefke Avrupa Üniversitesi’ne ait fakülte 6 yıldan beridir açılamıyor.
Lefke’de bulunan Lefke Avrupa Üniversitesi fakülte binası, 20 Temmuz 2011 tarihinde, Barış ve Özgürlük Bayramı törenleri çerçevesinde KKTC’nin değişik bölgelerindeki altı yatırım için toplu açılışları, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törenle Gazimağusa’da, televizyon aracılığı ile eş zamanlı olarak sanal olarak açılışı yapılmıştı.
Lefke Avrupa Üniversitesi’nin, Lefke’deki mühendislik fakültesi binası olarak isimlendirilen binası, dönemin Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Lefke Avrupa Üniversitesi Rektörü Ahmet Bülend Göksel, Lefke Belediye Başkanı Mehmet Zafer, Eğitim Bakanlığı Müsteşar ve Müdürleri tarafından kurdele kesilerek canlı yayında sanal olarak açılışı yapılmıştı.
Atıl duruyor
Ancak 20 Temmuz 2011 tarihinden bugüne binaya bir çivi çakılıp açılışı bir türlü gerçekleşmedi. Açılışı halen gerçekleşemeyen bina atıl durumda durmaktadır. Her yıl, dönem başında açılışı yapılacağı söylenen binanın açılışı bir türlü yapılamıyor. Lefke Belediye Başkanı ve Lefke Avrupa Üniversitesi’nin mütevelli heyeti başkanı olan Mehmet Zafer’in bu fakülteyi açmaması bölgede tepki ile karşılanarak, hem Lefke’nin belediye başkanı hem de LAÜ’nün mütevelli heyeti başkanı olan Mehmet Zafer’in bu fakülte binasını açmaması eleştiriliyor.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar