Sanat

Beyarmudu festivalle şenlenecekBakiye LORD

Beyarmudu Belediyesi, IV. Uluslararası Patates, Kültür ve Sanat Festivali için dün KKTC Belediyeler Birliği’nde basın toplantısı düzenlendi.
Basın toplantısına Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip’in yanı sıra Beyarmudu Belediye Meclis Üyelerinden Sevilay Kasapoğlu, Aylin Özkurtuluş, Patatesçiler Birliği adına Ertan Namıkkemaloğlu, İbrahim Özduran, Cem Kafkas, Zeki Tunçeli ve Beyarmudu Belediyesi Halk Dansları Topluluğu katıldı.
Düzenlenen basın toplantısında açıklama yapan Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip festivalin programı hakkında bilgi verip, her geçen yıl daha kapsamlı bir festival programı düzenlediklerini belirtti. Edip, uluslararası bir festivalde bölgenin adına yakışır bir organizasyona ev sahipliği yapacaklarını belirtti.

Festival 21-24 Ağustos tarihleri arasında
Bu yıl 4’üncüsünü gerçekleştirecekleri, Patates, Kültür ve Sanat Festivali’nin 21 Ağustos Salı günü başlayıp, 24 Ağustos Cuma gününe kadar devam edeceğini açıklayan Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip, tüm KKTC halkını da festivallerine beklediklerini sözlerine ekledi.

Altı farklı ülkeden konuklar var
Festival, altı farklı ülkeden gelen halk dansları ekiplerine ev sahipliği yapacak. Ülkemiz halk dansları ekiplerinin yanı sıra Türkiye, Rusya, Makedonya, Hindistan, Togo, Yakutistan gibi ülkelerden de gelecek olan halk dansları ekipleri festivale renk katacak.
Festival konserlerle şenlenecek
Ülkemiz ve Türkiye’nin tanınmış isimlerinden konserlerin de yer alacağı festivalde İbrahim Özduran, Fikri Karayel, Haluk Levent, Grup Barya ve Grup Performans konserleri festivalin farklı akşamlarında yer alacak.

4 günlük IV. Uluslararası Patates, Kültür ve Sanat Festivali ise programı:
1. Gün: Kortej, açılış ve konuşmaları, jimnastik, halk dansları gösterileri, İbrahim Özduran konseri
2. Gün: Beyarmudu Belediyesi Türk Sanat Birliği Korosu, kango jumping, Fikri Karayel konseri

3. Gün: Grup Barya konseri, Grup Performans konseri

4. Gün: Geleneksel Halk Dansları kostüm güzeli ve yakışıklısı, Haluk Levent konseri


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı